Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Визначили графік процесу України проти РФ

Автор:

|

Травень 18, 2017

|

Рубрика:

Визначили графік процесу України проти РФ

Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй (ООН) визначив графік процедур за позовом України проти Російської Федерації (РФ), давши кожній із сторін рік на подачу доказової бази суддівській колегії. Про це повідомила Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ, котра представляє уряд України на слуханнях у Гаазі (Нідерланди).
На минулому тижні в Гаазі відбулася нарада представників України, РФ і Ронні Абрахама, голови Міжнародного суду ООН, на якій сторони погодили графік подальшого розгляду звинувачень щодо порушення з боку РФ двох конвенції ООН та відповіді на них.
За словами п. Зеркаль, в України є рік і місяць для подання документів про дії російської сторони. Цей термін закінчується 12 червня 2018-го. Після цього у російської сторони є також рік на подання так званого контрмеморандуму заперечень до даних, наданими українською стороною. Таким чином, позиція обох сторін опиниться у суді не раніше 12 липня 2019-го. Після цього суд має визначити новий графік для надання сторонами коментарів на позиції один одного. Олена Зеркаль позитивно оцінила такий графік судових процедур. «Терміни подання Меморандуму, 13 місяців, відповідають загальному намірові української сторони», — пояснила вона.
Як писав «Міст», 19 квітня ц. р. Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі «Україна проти Росії», визнавши за собою юрисдикцію prima facie для розгляду цієї справи. Зокрема, суд визнав, що Україна довела можливість тимчасових заходів у суперечці «Україна проти Росії». Разом із тим, суд не знайшов підстав для введення додаткових заходів щодо РФ згідно Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, але підтримав позицію України в питанні расової дискримінації в Криму. Позов до суду за фактом порушення РФ міжнародних конвенцій, зокрема, Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (підтримка тероризму на сході України) та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (дискримінація етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму) Україна подала 16 січня ц. р.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply