Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Викладачів університету мобілізують

Автор:

|

Лютий 19, 2015

|

Рубрика:

Викладачів університету мобілізують

Микола Рожко

Микола Рожко, ректор Івано-Франківського національного медичного університету, заявив, що його працівникам надійшло 136 повідомлень із військкомату: викладачі зобов’язані пройти медичну комісію. У цьому списку є аспіранти, кандидати, доктори наук і професори. Більшість із них вже пройшла медкомісію.
«Частина людей вже відбула до Житомира, у навчальний центр. Мене, як керівника, це дуже хвилює, тому що за один день я не підготую ні доктора наук, ні кандидата наук», — бідкається п. Рожко.
Олег Попадюк, доцент кафедри загальної хірургії, — один із тих, хто пройшов медичну комісію. Він каже, що найбільше його турбує те, з ким залишиться медичний заклад. «Зараз таке сильне навантаження. Я працюю на ставку, і ще потрібні викладачі англійської мови. Ми стараємося, виручаємо один одного, ведемо пар більше, ніж на півтори ставки. І зараз із нашої кафедри трьох людей було призвано на комісію, — розповідає освітянин. – Якщо ми троє підемо, то просто не уявляю, як це буде. На інших кафедрах – така ж ситуація».
«Не скажу, що ми маємо якусь особливу точку зору на мобілізацію. Наші люди поставилися до цього з розумінням. Ми просто переживаємо за забезпечення навчального процесу», — наголошує Микола Рожко.
За словами викладачів, їх непокоїть також те, куди потраплять працівники після мобілізації. «Тебе беруть робити те, чого ти не вчився взагалі ніколи. Лікувати можна, але це — інше, це — польова медицина та медицина надзвичайних ситуацій. А та медицина, яку ми студентам викладаємо, відрізняється кардинально», — пояснює доцент Попадюк.
Поки що університет працює в звичному режимі. Але у разі браку працівників, медчний заклад буде змушений приймати на роботу нових спеціалістів. «По-перше, ми повинні зберегти зарплату тим людям, котрі пішли. Хтось буде працювати на півтори ставки, а хтось — на 1,25. Може, доведеться взяти когось із досвідчених людей, котрі працюють в лікарнях», — коментує ректор університету.
Прикарпатські військові в інтерв’ю місцевим медіа розповідають, що наразі питання про призов викладачів не стоїть. Їх поки що відправляють на медичні курси. Якщо ж когось із них мобілізують, то медики виконуватимуть суто професійні обов’язки і не будуть солдатами, зазначають у військовому комісаріаті.
Бі-бі-сі-Україна

До слова
Аутсайдер нової хвилі мобілізації — Харківщина — узявся надолужувати втрачене. Військові комісаріати, які призвали тільки 10 % від запланованої кількості людей, після критики президента й уряду розгорнули мобілізаційні штаби на харківських підприємствах. Сотнями роздають повістки студентам і викладачам навчальних закладів. «Загалом, трохи несподівано, бо й вік — уже за 50. Але якщо дали, то піду», — каже кандидат наук Євген Котляров. Дуже здивувався повістці Олександр Зима, проректор університету. Бо ж понад три десятки років тому в лавах армії СРСР він грав на трубі. «До військової спеціальності я погано підготований. Але, може, потрібні військові музиканти. Я готовий», — додав посадовець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...