Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 21, 2020

Володимир Жемчугов: «Ми висаджували в повітря склади і пускали під укіс потяги»

Автор:

|

Жовтень 20, 2016

|

Рубрика:

Володимир Жемчугов: «Ми висаджували в повітря склади і пускали під укіс потяги»
Володимир Жемчугов

Володимир Жемчугов

Володимир Жемчугов, нещодавно звільнений із російського полону виходець із окупованого Красного Луча, котрий до війни був бізнесменом у Тбілісі (Грузія), й котрого сепаратисти звинувачували у диверсійній діяльності, відкрито заявив, що тривалий час діяв у тилу противника як командир партизанського загону. За його словами, за лінією фронту з перших днів війни діє потужний проукраїнський рух опору.
«Росіяни були «ошелешені», коли побачили такий сильний партизанський опір на Донбасі — коли почали йти під укіс потяги з російською технікою, вибухати колони з технікою, почалися диверсії на комунікаціях, що забезпечують військові об’єкти, коли почали зникати їхні солдати», — розповідає колишній бранець. «Прийде час — це все надрукують, розкажуть», — додав він.
Зараз це всіляко приховується. Частково інформацію можна знайти в соціальних мережах — там вибухнуло, там оточили й диверсантів ловлять, там незрозумілі рухи, там потяг вибухнув. «Конкретно називати диверсії, які були зроблені, наразі не можу, — застерігає п. Жемчугов. — Мені дозволили розкрити, що я там був, що щось робив. Але назвати конкретні об’єкти, які були мною підірвані, ще не можу». Водночас він запевняє, що принаймні в його партизанському загоні не було жодної диверсії, в якій би постраждали мирні мешканці.
Крім цього, в Донецькій області діє набагато більше партизанських загонів, ніж у Луганській. «Наприклад, вибух на хімзаводі, де терористи пробували вибухівку зберігати чи робити. Або ось, пам’ятаєте: йшла танкова колона, й один танк було підірвано? Це зробили донецькі партизани», — таки навів приклади успішної диверсійної діяльності українських патріотів чоловік.
Методи їхньої діяльності, каже він, є класичними: «Партизани — місцеві мешканці, котрі не ховаються, живуть у своїх оселях. У закладках заховані вибухівка та зброя. Збираються десь на якійсь квартирі, домовляються про конкретну операцію, здійснюють її. Усе знову ховають і далі живуть».
Найбільшу ж проблему для окупантів становлять кодовані програми зв’язку для месенджерів. «Ми зараз живемо у добу IT-технологій. І партизанські загони у нас на високому технологічному рівні. Наприклад, я не знав усіх членів свого партизанського загону. Ми спілкувалися месенджерами, електронною поштою, через спеціальні програми кодування. Тобто домовляємося, розбиваємо операцію на ділянки. Припустимо, мені доставляють вибухівку до якогось певного місця — роблять закладку. Я не знаю, хто це зробив. Приходжу потім, забираю, ніхто не бачить мене», — розповів командир партизанів.
Таким чином, якщо раптом когось «вирахують», то «здати» він нікого не може. «Це — ноу-хау сучасних партизанських загонів. У такому загоні воює десятеро осіб, але вони один одного не знають», — розкрив деякі тонкощі партизанської «кухні» звільнений із полону. «Перехопити закодований канал неможливо, — стверджує п. Жемчугов. — Окупанти ж мене чому не відпускали? Бо були кодовані сеанси та програми, а я не здавав кодування».
Нагадаємо, що тяжкопораненого Володимира Жемчугова, у котрого ампутовані кінцівки та вибиті очі, звільнили з полону 17 вересня. Росіяни й їхні найманці утримували його у заручниках близько року. У чоловіка до ліктя ампутовано обидві руки, вилучено частину кишківника, він практично не бачить. Зараз його обстежують у Центрі хірургії профілактичної та клінічної медицини Державного управління справами. «Але лікарі, котрі мене тут обстежили, обнадіяли: шанс хоча б частково відновити зір є. Тепер необхідне обстеження у вузькопрофільній клініці», — розповів колишній партизан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply