Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

ВО «Свобода» вимагає, щоби Польща визнала операцію «Вісла» за етноцид українців

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

ВО «Свобода» вимагає, щоби Польща визнала операцію «Вісла» за етноцид українців

Олег Панькевич, заступник голови Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода» й народний депутат України, закликав Польщу нарешті визнати операцію «Вісла» злочинною. «У світлі сучасних українсько-польських відносин, які однозначно повинні бути добросусідськими, дуже важливо, щоби польська влада проявила політичну та державну мудрість», — ідеться в заяві п. Панькевича.

Депутат також зазначив, що в 66-ту річницю від початку операції «Вісла» депортовані та їхні нащадки зберуться на молитву й віче, щоб ушанувати пам’ять 150 тис. українців, «які стали жертвами етноциду». «Їх позбавили рідного дому тільки за те, що вони були українцями. Ще близько 4 тис. осіб, у тому числі дітей, відправили до концентраційного табору в м. Явожно, а кілька тисяч мирних жителів було знищено за участю представників офіційної влади. Донині польська держава й суспільство належним чином не засудили акцію «Вісла», — заявив депутат.
Олег Панькевич підкреслив, що із боку польської громадськості не було жодних протестів стосовно депортації українців. «Усе це, а також те, що відбувається в Польщі у зв’язку з відзначенням 70-х роковин Волинської трагедії, — заперечення права окупованій нації на боротьбу за свою незалежність — має ознаки ксенофобії й шовінізму, які надалі впливають на польське суспільство», — стверджує він.
Депутат також зазначив, що українська влада повинна на державному рівні зберігати пам’ять про цю трагічну сторінку нашої історії, «однак немає ні належної інформаційної політики, ні гідного вшанування постраждалих унаслідок операції «Вісла».
Як писав «Міст», 11 квітня ц. р. у сеймі Польщі зареєстрували проект постанови про визнання Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, дивізії «Галичина» й української поліції на німецькій службі ОУН-УПА за злочинні організації, які вчинили ґеноцид проти поляків у 1939-1947 рр. При цьому наголошується, що в цьому ґеноциді не звинувачують увесь український народ, а лише вказані формування.
Францішек-Єжи Стефанюк, один з авторів проекту документа, заявив, що польські депутати не розглядають питання в політичному плані. «І ця справа – не моя особиста, не моєї політичної партії. Треба прокоментувати цю трагедію, нагадати про неї. Якщо злочин скоєно та його доведено, гадаю, на ньому ніхто не будуватиме фундаменту», — каже він.
Коли мова йде про радикалізацію, то варто звернути увагу саме на радикалізацію в Україні, наполягає польський депутат. «Це – відродження націоналізму саме в той момент, коли настала епоха тероризму або деяких крайніх поглядів, які потім дуже болісно даються взнаки в багатьох країнах. Необхідно засуджувати такі рухи», — констатував політик.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply