Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Внутрішні переселенці

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

Внутрішні переселенці
Біженці з Криму

Біженці з Криму

Переміщення українців з одного реґіону в інший почалося перед березневим референдумом у Криму й відтоді стабільно зростає. Кількість таких внутрішніх мігрантів сягнула майже 10 тис. Про це йдеться в повідомленні Агенції Організації Об’єднаних Націй у справах біженців. Статистика щодо переміщених осіб формується на підставі даних, отриманих агенцією від органів місцевої влади.

Як зазначається, серед постраждалого населення є люди, котрі були переміщені двічі: спочатку – із Криму, а потім — зі сходу України. Більшість із них — це кримські татари, однак місцеве керівництво також нещодавно поінформувало про збільшення числа етнічних українців, росіян і змішаних сімей. Принаймні третина переселенців — це діти.
Більшість сімей переїжджає до Центрального (45 %) і Західного (26 %) регіонів України, хочу частину осіб також було розміщено на півдні та сході країни. Кількість шукачів прихистку в інших країнах залишається низькою. Серед причин, які озвучують переміщені особи, – побоювання переслідувань або загальна небезпечна ситуація. Дехто повідомляє про погрози, які отримує телефоном, через соціальні мережі або у формі повідомлень, котрі знаходить біля свого помешкання. Люди кажуть про страх щодо переслідування через етнічне походження чи релігійні переконання. Журналісти, правозахисники та представники інтелігенції серед причин переслідувань указують свою професійну діяльність. Інші кажуть, що не можуть надалі займатися підприємництвом.
Ключові проблеми, що постають перед внутрішньо переселеними особами (ВПО) — це доступ до соціальних послуг, наявність постійного житла й оформлення реєстрації за місцем проживання. Останнє необхідне для доступу до економічних і соціальних прав, а також засобів існування. Допомога ВПО передусім організовується через обласні адміністрації, громадські організації та добровільні внески громадян.
Людям надають притулок місцеві органи влади, або вони зупиняються у приватних санаторіях чи готелях. Інші розміщуються в приватних оселях. Однак можливості приймаючих громад швидко вичерпуються. Нагальні потреби включають необхідність у постійному житлі, розширенні можливостей працевлаштування, а також підтримку громадських і місцевих організацій у розробці довготермінових рішень для людей, котрі стали ВПО.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply