Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Вінницькі діти рахують швидше за калькулятор

Автор:

|

Лютий 23, 2017

|

Рубрика:

Вінницькі діти рахують швидше за калькулятор

Сергій Пойда

У Палаці дітей та юнацтва Вінниці відбулися обласні змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне». Діти виконували п’ять вправ, усі бали підраховувалися автоматично. «Надурити систему неможливо. Організатори стежать, щоб все відбувалося чесно», — розповідає Сергій Пойда, координатор проекту «Міксіке».
Проект «Міксіке в Україні» прийшов спочатку в Крим 2011-го і два роки успішно там працював. Але після окупації він закрився і переїхав у Львівську область. З 2015-го програму запустили у Вінницькій області. Сергій Сергій Пойда каже, що у проекті «Міксіке в Україні» зареєстровано майже 9 тис. учасників із Вінницької області й їхня кількість стає щораз більшою. «Міксіке» з естонської можна перекласти як «чомучки». Проект реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії».
Він спрямований на створення зв’язків між шістьма країнами — Україною, Естонією, Литвою, Латвією, Словенією та Грузією. Проект сприяє розвитку усного математичного рахунку, — ділиться п. Сергій. — А слово «прангліміне» походить від назви естонського острову Пранглі, директор школи на цьому острові вигадав змагання з усного математичного рахунку. А потім це реалізували на сайті «Міксіке» і стали поширювати».
Прангліміне — змагання в режимі он-лайн. Вже два роки спочатку проводяться випробування серед учнів школи, потім між учнями різних шкіл області та країни, а також між школами різних країн Європи. Всеукраїнський фінал цього року відбуватиметься у Дніпрі, а Міжнародні змагання — у литовському Каунасі. Координатор «Міксіке» розповів про ще один важливий напрямок проекту — професійний розвиток педагогів України, зокрема у використанні сучасних цифрових технологій у процесі навчання учнів. «Середовище надає можливість вчителям, учням і батькам створювати власні навчальні матеріали, а також використовувати он-лайн колекцію матеріалів, яку створили педагоги — учасники проекту», — констатує активіст.
Павло Таксер, учень четвертого класу фізико-математичної гімназії № 17, котрий займається у Центрі Євроінтеграції, став абсолютним переможцем обласних змагань, набравши більше 16 тис. балів. Для порівняння: якщо доросла людина почне лічити, то набере приблизно 2,5 тис. балів. За підрахунками координатора проекту хлопець за 50 хвилин розв’язав від 1,5 тис. до 2 тис. завдань.
Сергій Пойда зазначає, що багато дітей, котрі тренуються на сайті «Міксіке», вже вміють лічити навіть швидше, ніж за допомого калькулятора. Учні, у котрих добре виходить математичний усний рахунок, стають успішними в усіх шкільних предметах.
«Регулярні заняття усним рахунком дають можливість розвивати мозок дитини. Із першого класу і чим далі, тим краще, формуються відповідні зв’язки у мозку, — каже педагог. — У «Міксіке» пробують свої сили цілі династії — від онуків до дідусів і бабусь. Наприклад, Михайло Кривошея, котрому більше 80 років, також рахує так, що обганяє своїх дітей та онуків. Переможці отримують призи. Торік це були флешки, мишки, навушники, карти пам’яті, цього року — книжки.
Координатор «Міксіке» пояснює, що діти проходять три шкільні відбіркові тури. «Хочете почати? Тоді просто сідаєте і рахуєте, — жартує він. — Насправді ж для початку вам потрібно зайти на сайт miksike.net.ua і зареєструватися. Шукаєте «прангліміне» і відкриваєте «тренування», тренуватися можна безліч разів. А ось під час змагань записуються два кращих результати. За цими результатами визначаються ті, хто пройшов у наступний тур», — пояснив він.

Катерина Коваленко, «20 хвилин»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply