Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Віктор Янукович підписав закон про введення біометричних паспортів

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Віктор Янукович підписав закон про введення біометричних паспортів

Президент України підписав Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Цей закон передбачає запровадження електронних паспортів для українців.

Верховна Рада (ВРУ) ухвалила закон про введення біометричних паспортів у новій редакції з пропозиціями Віктора Януковича 20 листопада. Цей закон передбачає видачу великої кількості документів, які будуть використовуватися на території України. Для оформлення цих документів передбачається застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, що посвідчують особу, її спеціальний статус, поряд із правами водія, посвідченням особи без громадянства, посвідкою на постійне або тимчасове проживання, карткою мігранта, посвідченням біженця.
Закон встановлює також «інші документи, що засвідчують особу». І президент наголосив, що при цьому в законі не вказано назв таких «інших документів». Депутати виключили зі закону цей термін. Депутати також виклали в новій редакції норму, згідно з якою, особам, які відмовляються через свої релігійні переконання від внесення особистої інформації в безконтактний електронний носій, гарантується право на відмову від отримання такого документа або від внесення інформації в безконтактний електронний носій. Таке право реалізується шляхом подачі заяви до відповідного центрального органу виконавчої влади про відмову від отримання документа, що містить безконтактний електронний носій або від внесення інформації на такий носій.
Президент не погодився також із нормою закону, яка встановлює, що плата за надання адміністративних послуг зараховується до власних надходжень бюджетних установ, оскільки плата за такі послуги належить до доходів загального фонду держбюджету.
Закон передбачає введення електронних паспортів — документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон, згідно зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації. Закон встановлює, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, яка містить безконтактний електронний носій інформації, причому видається він не пізніше, ніж через 30 календарних днів від дня оформлення заяви-анкети на його отримання. В електронний паспорт вносяться такі дані: назва держави, назва документа, прізвище й ім’я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноважений орган, що видав документ, місце народження, фотографія та підпис особи. У паспорт за письмовою заявою можуть бути внесені дані батьків або опікунів особи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...