Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Військовики з Канади й України готують спільні навчання

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Військовики з Канади й України готують спільні навчання

У Львові, на базі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, відбулася початкова конференція з планування проведення багатонаціонального навчання «Кленова арка-2013» у вересні ц. р. Метою заходу, участь у якому взяло понад 40 представників Збройних сил (ЗС) України, а також військових відомств Канади, Польщі та Литовської Республіки, є визначення, узгодження й координація питань, пов’язаних із проведенням цьогорічного навчання.

За словами майора Крістіана Папіно, представника Департаменту військової співпраці та бойової підготовки Міністерства оброни Канади, який є співкерівником організаційного комітету й самого навчання «Кленова арка-2013», цьогорічний захід суттєво відрізнятиметься від попередніх за масштабами. Командно-штабна фаза залишиться у форматі роботи штабів багатонаціонального батальйону й рот, а під час польової, на відміну від минулих років, коли навчання проводились у форматі однієї багатонаціональної роти, завдання цього разу виконуватиме багатонаціональний батальйон. До його складу ввійдуть підрозділи ЗС України, Польщі та Литовської Республіки.
Основним завданням «Кленової арки-2013» буде підготовка штабу багатонаціонального батальйону й особового складу підрозділів до проведення операцій із підтримання миру в умовах міста. Зокрема, військові інструктори ЗС Канади навчатимуть українських, польських і литовських військовослужбовців, як діяти в різних ситуаціях під час конвоювання та здійснення патрулювання, виявляти й знешкоджувати саморобні вибухові пристрої, а також протидіяти супротивнику в міських умовах.
Як повідомив полковник Ілля Єгоров, заступник начальника Управління військової співпраці та миротворчих операцій Командування Сухопутних військ ЗС України, проведення навчань серії «Кленова арка» може стати важливим етапом у створенні литовсько-польсько-української бригади. У разі підписання відповідних угод це миротворче з’єднання виконуватиме завдання з підтримання миру в тих куточках планети, де в цьому буде потреба, згідно з міжурядовими рішеннями країн-учасниць, сказав він.
Під час проведення початкової конференції її учасники відвідають Міжнародний центр миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ, де проходитиме навчання. Там вони оцінять ефективність його об’єктів і місцевості, а також попередньо спланують розміщення штабів і підрозділів. До завершення конференції учасники мають визначитися з питаннями фінансування, логістики, медичного обслуговування, проходження митного контролю, розробити технічну угоду та вирішити інші питання. Робота з планування та підготовки багатонаціонального навчання «Кленова арка-2013» продовжиться під час основної та заключної плануючих конференцій у квітні й червні, відповідно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...