Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

В українських містах і селах звузять смуги руху на вулицях

Автор:

|

Червень 28, 2018

|

Рубрика:

В українських містах і селах звузять смуги руху на вулицях

Міністерство реґіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запроваджує зміни до Державних будівельних норм щодо ширини смуг руху в містах і селах з метою переходу до європейських стандартів безпеки на дорогах. Про це розповів Лев Парцхаладзе, заступник міністра.
Відповідні зміни стосуються проектування нових та реконструкції існуючих вулиць і доріг та містяться в нових державно-будівельних нормах (ДБН), які набудуть чинності з 1 вересня ц. р.
«Наразі в Україні ширина смуг руху на дорогах становить 3,5-3,75 м, залежно від їхнього призначення. Однак європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху — близько 3-3,25 м — підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю, — зазначив чиновник. — Тому в нових ДБН для вулиць і доріг ми вирішили переглянути й адаптувати цю норму до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їхньому проектуванні та будівництві».
За його словами, такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшенню пропускної спроможності вулиць і зменшенню заторів, а також ефективному розвитку велосипедного руху та громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них.
Згідно з новими ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найбільших, великих, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становитиме 3 м.
На магістралях загальноміського значення безперервного руху в найбільших і великих містах ширина смуги руху становитиме 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становитиме 2,75 м.
За інформацією Укравтодору, щороку в Україні фіксують до 180 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких гине до 5 тис. осіб і травмуються близько 30 тис. До 80 % таких пригод стається в населених пунктах. Основними причинами таких пригод є порушення водіями швидкісного режиму, що призводить до зіткнень і наїзду на пішоходів.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply