Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Університети перебираються на мирні території

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Університети перебираються на мирні території
Сергій Квіт

Сергій Квіт

Сергій Квіт, голова Міністерства освіти та науки (МОН) України, знайшов приміщення для Донецького національного університету (ДонНУ) на Вінниччині. Про це він повідомив під час зустрічі з Романом Гринюком, ректором цього університету, і представниками Координаційної групи «Врятуємо ДонНУ». Як інформують студенти, котрі були присутні на зустрічі, ДонНУ отримує приміщення для навчання в місті Вінниці.

Відтепер усі, хто пов’язує свою професію та кар’єру з українським ДонНУ, мають зареєструватися у відповідній формі, що буде розміщена на сайті МОН. Сергій Квіт наголосив, що все ще гострою залишається проблема фінансування. За словами урядовця, державне казначейство взяло ситуацію під особистий контроль. Зазначається, що зарплатню та стипендію будуть отримувати ті, хто вже працює та навчається в українському ДонНУ.
Водночас, Сергій Баришников, призначений терористами «виконувач обов’язків ректора Донецького національного університету», заявив, що «України скоро не буде», а «армія Новоросії» за допомогою російських військових захопить Київ. Про це п. він сказав під час представлення викладацькому колективу захопленого бойовиками університету, додавши: «Нашою метою в кінцевому рахунку є… створення держави Новоросія… по всій причорноморській смузі аж до Придністров’я. А від держави, яка поки ще називається Україною, мало що залишиться».
«Ректор» також оголосив, що є одним із авторів концепції проекту «Новоросія» і нібито цей проект схвалив особисто Путін. Сергій Баришников не приховує того факту, що у створенні «армії Новоросії» брали участь «брати з Росії». «Це — найважливіший чинник нашого успіху», — зізнався «керівник» ДонНУ. Крім того, він поінформував, що після марних спроб цієї «армії» вибити з Донецького летовища українських військових до справи взялися російські військовослужбовці зі сучасним озброєнням.
«Ректор» зазначив, що ДонНУ переходить на російську освітню програму і що студентам не будуть видаватися українські дипломи, а замість них вони отримають документи «Донецької народної республіки». На зауваження одного з присутніх, що такі дипломи ніхто не визнає, тоді як українські — визнаються в Європі, він просто відповів: «Ну, нехай визнаються».
Представник терористів пригрозив Євросоюзу, що він «скоро за все відповість». «Європа також заплатить за своїми рахунками. Європа розуміє, що вона вже давно перебуває в режимі зовнішнього контролю й управління. Нам потрібно допомогти Європі знайти себе», — констатував він.
Сергій Баришніков — донецький політолог, директор Центру політологічного аналізу та технологій. Він викладав у ДонНУ, доцент кафедри політології, фахівець у геополітиці. Ніколи не приховував своїх проросійських поглядів, брав участь у російських маршах, які проходили на території Донецька.
Натомість, Східноукраїнський національний університет імені Даля повідомив про остаточне перенесення навчального закладу з Луганська в Сєвєродонецьк. «Згідно з рішенням Вченої ради університету «Про організацію дистанційного навчання в 2014-2015 рр. (п. 2) з 1 вересня 2014 року Центр управління й інформаційного забезпечення університету (адміністрація, приймальна комісія і весь навчальний процес) із Луганська переїхав до міста Сєвєродонецька, де продовжує навчання студентів згідно з ліцензією на освітню діяльність в Україні», — йдеться в повідомленні на сайті університету. Поки що навчання студентів навчального закладу тимчасово відбувається тільки в дистанційній формі.
Натомість проросійські бойовики почали проводити обшуки в школах Стаханова Луганської області, прибираючи звідти усе пов’язане з Україною. Про це повідомив Дмитро Тимчук, очільник Центру військово-політичних досліджень. «Керівництво терористів обіцяє, що буде вилучена уся українська навчальна література, а замість неї будуть завезені російські підручники», — написав він у Facebook.
А в Алчевську терористи «Луганської народної республіки» змусили місцевих викладачів «присягнути» відмовитися від української мови. Проросійські бойовики провели в місті спеціальні збори, на яких вимагали у педагогів виключити все українське зі своєї роботи. Крім того, вони наголосили на тому, що навчальний процес тепер буде організовано за російським зразком. Українську ж мову бойовики назвали іноземною.
Однак у Слов’янську Донецької області після ремонту відкриваються дитячі садки та школи. Слов’янський дитячий садок «Червоне сонечко» після проведеного капітального ремонту й урочистого відкриття нового корпусу додатково прийняв 75 малюків. За словами Тамари Лук’янчук, заступника голови Донецької обласної державної адміністрації, у визволене місто повертаються сім’ї з дітьми.
«Обласна влада докладає максимум зусиль до того, щоби дітям у цьому місті було комфортно», — наголосила чиновниця. Незважаючи на нестабільну ситуацію з початку 2014-го в області було створено 355 додаткових місць у дошкільних установах Донецька (160), Макіївки (75), Димитрова (40), Дзержинська (20), Волновахи (15), Мар’їнки (30) та Старобешівського району (15).
А в луганських школах 1 жовтня розпочався навчальний процес. Про це повідомили в прес-службі Луганської міської ради. «Почали працювати всі шкільні установи Луганська, вцілілі після бойових дій», — розповіла Оксану Терещенко, директор департаменту Луганської міськради з питань внутрішньої й інформаційної політики і роботи з депутатами.
Чиновниця зазначила, що прийняти дітей змогло 44 школи. При цьому дітей із постраждалих від обстрілів шкіл розмістили в інших навчальних закладах, для чого було організовано підвезення школярів.
Крім того, п. Терещенко поінформувала, що в районах, де не відновлена ??подача води й енергопостачання, для шкіл і дитячих садків запустять генератори. «Що ж до спеціалізованих установ, зокрема, реабілітаційного центру, що в кварталі «Південний», то було вирішено перевести дітей у спеціалізований комплекс «Школа-дитячий садок для дітей з затримкою психічного розвитку та нервово-психічними захворюваннями №135», який розташований у кварталі Героїв Сталінграда», — уточнила вона. Нагадаємо, в Луганську з 1 вересня працювало всього сім шкіл.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...