Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Україну запросили до Альянсу пам’яті жертв Голокосту

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Україну запросили до Альянсу пам’яті жертв Голокосту

Канада запросила Україну приєднатися до Міжнародного альянсу пам’яті жертв Голокосту. Про це повідомив Джейсон Кенні, канадський міністр громадянства, імміґрації та багатокультурності, перебуваючи в Києві. «Ми хочемо запросити Україну до Міжнародного альянсу пам’яті жертв Голокосту», — сказав він. У цьому контексті міністр наголосив, що, за винятком Німеччини та Польщі, саме Україна зазнала найбільших втрат від Голокосту.

«Понад 1,5 млн єврейських жертв поховано в понад 600 могилах по всій Україні. Деякі з тих захоронень жодним чином навіть не позначені, декотрі з них навіть невідомі. Я зміг це зрозуміти ще чіткіше, коли відвідав масові поховання євреїв у Самборі (Львівська область), а також у Бабиному Яру в Києві», — наголосив міністр. Він нагадав, що 5 березня Канада розпочала головування в Міжнародному альянсі пам’яті жертв Голокосту. Наразі організація об’єднує 31 країну. Вона провадить дослідження стосовно Голокосту, організовує пам’ятні заходи та здійснює просвітницьку діяльність у світі.
Канада також має намір розпочати спільний з Україною проект щодо зміцнення свободи слова та засобів масової інформації (ЗМІ) і виділити на цю мету 1,2 млн CAD. Про це також повідомив міністр громадянства, імміґрації та багатокультурності Канади. «Два нових проекти, які будуть фінансуватися Канадою, — це свобода ЗМІ, тому що дуже важливо, щоби в демократичному суспільстві була свобода слова, і сильні незалежні ЗМІ», — сказав він.
За словами п. Кенні, програма розрахована на два роки. Крім того, міністр зазначив, що вже цього року стартує спільний проект України й Канади під назвою «Судова освіта для економічного зростання». «Канада має намір підтримати національну школу суддів України та поділитися канадськими знаннями й досвідом у навчанні нових суддів», — зазначив він. На цю програму Канада планує виділити 6,6 млн CAD, а сама програма триватиме п’ять років.
Джейсон Кенні повідомив, що 2012 року українцям було видано рекордну кількість гостьових віз і дозволів на навчання. «Канада 2012-го видала рекордних 9 тис. гостьових віз українцям, які приїхали для навчання та роботу», — сказав він, додавши, що це на 67 % більше, ніж було видано 2011 року.
Представник канадського уряду також повідомив, що особливо багато віз отримали студенти, які мають намір учитися в канадських навчальних закладах, а також зазначив, що Канада планує збільшити кількість довготермінових віз, які видаються українським громадянам. Чиновник зауважиив, що Канада цього року відкриє два центри з видачі віз у Києві та Львові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...