Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Українці — у п’ятірці найбільш питущих націй

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Українці — у п’ятірці найбільш питущих націй

Борці за здоровий спосіб життя б’ють на сполох: за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) за 2012 рік, Україна посідає п’яте місце у світі за споживанням алкоголю (2011-го було шосте) і друге — за рівнем смертності від цієї соціальної недуги в Європі.

Українці споживають 15,6 л на особу на рік. Попереду — молдавани (1-ше місце — 18,2 л на людину), чехи (16,4 л), угорці (за 16,2 л) і росіяни (по 15,7 л). За словами Тетяни Бахтєєвої, голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я, зараз залежними від алкоголю є від 1,2 до 1,5 млн українців.
«Молдавани переважно п’ють вино, чехи — пиво, українська молодь труїть себе пивом і алкопопсами, люди старшого покоління — горілкою. Цей напій популярний у всіх реґіонах, на сході — більше. У Південному реґіоні, а також на Закарпатті замість пива частіше п’ють вино», — розповів Артем Ступаков, експерт із позбавлення від алкогольної й тютюнової залежності.
Фахівці вважають, що обмеження продажу спиртного (у тому числі, підвищення його вартості) — один зі способів боротьби із цією недугою. «Молодь реагує на підвищення ціни зниженням споживання. І це підтверджують дані соціологічних досліджень останніх років. Якщо 2006 року Україна посідала перше місце в Європейському реґіоні за рівнем споживання пива серед підлітків, то після підвищення акцизу рівень споживання знизився. Тому ми повинні продовжити застосування цієї позитивної практики», — сказала п. Бахтєєва.
Та чи допоможе такий метод? Адже, не маючи змоги купити алкоголь у крамниці, люди шукають інших шляхів, щоби випити, до того ж недорого. «Що дорожча горілка, то кращий у мене продаж», — каже Олександра Миколаївна із села під Києвом, яка варить самогон уже десять років. Сама вона не продає — віддає посереднику, а той уже збуває на базарі в райцентрі. «Завдяки цьому й живу. Моєї пенсії навіть на хліб не вистачить. На кілограм цукру в мене виходить літр самогонки, ось вам і собівартість — 5-6 грн плюс дріжджі. Я продаю по 12 грн, а там уже вони перепродують по 20 — у півтора разу дешевше за найдешевшу горілку (30 грн), а якість навіть краща», — каже пенсіонерка. За її словами, вона така в селі не сама — так промишляє кожен другий. Каже, що в селі навіть небезпечно з кимось сваритися. «Ось якщо хтось комусь хоче нашкодити, то сусід на сусіда часто з помсти міліцію нацьковує. Тоді вони приходять, усе ламають і забирають», — розповіла пенсіонерка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply