Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 21, 2018

Українці першими покаялися перед поляками за Волинську трагедію

Автор:

|

Червень 09, 2016

|

Рубрика:

Українці першими покаялися перед поляками за Волинську трагедію

Волинська трагедія

Українські громадські та політичні діячі звернулися до польського суспільства з листом покаяння та прощення. У зверненні до керівництва польської держави, духовних і культурних діячів і всього польського суспільства йдеться про наближення днів пам’яті за загиблими синами та доньками обидвох народів. «Особливою болем і для України, і для Польщі залишається трагедія Волині та польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни, впродовж якого були знищені тисячі невинних братів і сестер», — йдеться в листі.
«Просимо вибачення і рівною мірою прощаємо злочини та несправедливості, вчинені щодо нас. Це — єдина духовна формула, яка має бути мотивом кожного українського та польського серця, яке прагне миру та розуміння… Поки будуть жити наші народи, доти нам болітимуть рани історії. Але будуть жити наші народи тільки тоді, якщо, незважаючи на минуле, навчимося ставитися один до одного як рівні побратими», — написали автори звернення.
Також згадується і події нашого часу: «Сучасна війна Росії проти України ще більше зблизила наші народи. Воюючи проти України, Москва також веде наступ проти Польщі й усього вільного світу».
Лист підписали: президенти України Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, видатні політики, письменники, діячі культури В’ячеслав Брюховецький, Іван Васюник, Іван Дзюба, Данило Лубківський, Дмитро Павличко, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...