Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Українці перейшли на літній час

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Українці перейшли на літній час

Годинники в Україні перевели на годину вперед. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, на території країни 25 березня 2012 року о 3.00 за київським часом було введено літній час переведенням годинникової стрілки на одну годину вперед.

Нагадаємо, що раніше влада намагалася відмінити в Україні цю практику. 20 вересня 2011-го Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила постанову, згідно з якою в Україні скасовувався перехід на зимовий час. Це рішення слідувало за ухваленням відповідних законів у Росії та Білорусі, котрі відмовилися переходити на зимовий час. Після цього обласні ради західних областей, низка міністерств і відомств, деякі вчені та політики закликали переглянути це рішення, мотивуючи тим, що майже вся територія України розташована в другому часовому поясі. Ба більше, у Закарпатті навіть вирішили починати робочий день на годину пізніше.

Потім спікер парламенту Володимир Литвин визнав, що рішення про відмову від зимового часу було поспішним і непродуманим, а 18 жовтня 2011 року народні депутати скасували свою постанову. Таким чином, ВРУ поновила перехід на зимовий час, і наприкінці жовтня минулого року Україна перевела стрілки годинників на годину назад.

У підсумку, після переходу 25 березня різниця між Києвом і Нью-Йорком у часі складає сім годин, Києвом і Лондоном (Лісабоном) — дві, Києвом і Берліном (Парижем, Мадридом, Римом, Віднем, Варшавою, Прагою, Стокгольмом) — одну годину.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply