Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Українка — найстаріша жінка планети

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

Українка — найстаріша жінка планети

Катерина Козак, жителька Коломиї (Івано-Франківська область), 14 лютого ц. р. побила світовий рекорд із довголіття — їй виповнилося 117 років! Тепер вона — найстаріша жінка на планеті. Із реєстрацією світового рекорду в неї ще не склалося, хоча вручення сертифікату від Книги рекордів Ґіннесса було заплановане акурат на її день народження.

Як розповів Віталій Зорін, експерт Національного реєстру рекордів України, затримка трапилася через документи. «Була дуже довга епопея зі свідоцтвом про народження — ми його тільки-но отримали на руки. Вишлемо документи й, гадаю, протягом двох-трьох тижнів вручимо сертифікат світового рекорду», — повідомив п. Зорін.
Журналісти відвідали унікальну довгожительку України. Незважаючи на те, що власних дітей Катерина Іванівна не має, її праправнуки по лінії сестри напередодні щосили готувалися до свята. Відзначали його 15 лютого, коли вся рідня зібралася в оселі. Меню було широке: олів’є, холодець, голубці, святковий пиріг. І, звісно ж, улюблена страва бабусі — картопляне пюре. Пригубила вона й чарку червоного вина.
Сама старенька фактично не розмовляє й погано чує, але може заспівати «Заповіт» Тараса Шевченка. За останній тиждень у неї побувало чимало гостей, і зараз уже помітно, що вона втомилася від надмірної уваги.
А що уродини п. Катерини збігаються з Днем святого Валентина, то журналісти дізналися й про перше кохання рекордсменки. «Коли їй було близько 20 років, у неї був хлопець, і все було досить серйозно. Але якось він украв у сусідів курку. І коли вона дізналася, порвала з ним стосунки й розчарувалася в чоловіках настільки, що більше їх у її житті не було (саме це старенька, до речі, і вважає своїм секретом довголіття). Зараз найбільша її втіха — 16-річний праправнучатий племінник Діма й котики Пушок і Мурчик. Як бачить їх — завжди всміхається», — розповів Ярослав Буряк, внучатий племінник довгожительки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply