Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Україна, Польща й Литва створюють військову бригаду

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Україна, Польща й Литва створюють військову бригаду

Валерій Гелетей

Валерій Гелетей, міністр оборони України, 19 вересня ц. р. підписав у Варшаві угоду з міністрами оборони Литви та Польщі про створення спільного військового підрозділу «ЛитПолУкрБриг». Від України до міжнародної бригади увійдуть бійці 80-ї окремої аеромобільної бригади Збройних сил України (ЗСУ). Українські, литовські та польські військовики братимуть участь у спільних навчаннях, а пізніше — в різноманітних операціях. Технічна документація буде розроблена протягом двох років, по закінченні цього терміну бригада повинна бути повністю готовою до виконання завдань.

Створення спільної литовсько-польсько-української бригади є елементом домовленостей країн НАТО з модернізації української армії, про це повідомив Броніслав Коморовський, президент Республіки Польща (РП). «Підписання цієї угоди є частиною плану, який обговорювався на саміті НАТО в Ньюпорті, де було ухвалене рішення про підтримку України», — сказав він.
За словами польського лідера, цей підрозділ буде частиною системи миротворчих контингентів, способом передачі досвіду, знань і умінь між трьома країнами-учасницями, а також сприятиме взаємодії української армії зі збройними силами світу. Броніслав Коморовський додав, що РП узяла на себе зобов’язання сприяти процесу модернізації української армії. «Я переконаний, що сукупність всіх цих дій призведе до здатності української армії ефективно співпрацювати з арміями світу, а також пришвидшить процес модернізації ЗСУ, яка так необхідна у зв’язку з існуючою загрозою з боку агресивно налаштованого сусіда», — наголосив польський президент. Ідея створення спільної бригади виникла на початку 2000-х рр., але в практичну стадію перейшла тільки 2007-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply