Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

У Трускавці є кімната трунотерапії

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

У Трускавці є кімната трунотерапії

У Трускавці на Львівщині в місцевому бюро ритуальних послуг відкрили кімнату трунотерапії. Ідея незвичайної кімнати народилася в Степана Піряника, директора бюро ритуальних послуг. Раніше п. Піряник відкрив кафе у вигляді гігантської труни. Утім, через невдоволення місцевого населення бар довелося закрити. «Ми довго розмірковували, що б іще таке оригінальне придумати. І саме життя підказало ідею, — розповідає підприємець. — Якось наш співробітник прийшов на роботу після проводів друга в армію. Прийти – прийшов, але так йому було важко, що завалився спати в одну з трун. Там-то я його й застав під час робочого дня. І тоді мене осяяла думка щодо кімнати психологічного розвантаження».

Кімната працює наразі лише в тестовому режимі: туди пускають усіх охочих, пропонуючи безкоштовно подумати про вічне. В асортименті кімнати — три ошатних труни, багато вазонів із квітами, екран із водоспадом, тиха музика. Перед початком сеансу надається консультація психолога, який підкаже, про що думати та як сконцентруватися.
Степан Піряник зазначає, що поки що відвідувачів у його незвичайному закладі небагато, бо про нього мало кому відомо. До того ж, поскаржився чоловік, люди в більшості є дуже забобонними й «не хочуть лягати в труну завчасно».
«Недавно одна киянка спочатку так полежала-подумала кілька хвилин, потім ще й кришкою накрити попросила. І оголосила, що вирішила терміново вийти заміж і народити двох дітей. Зрозуміла, що в цьому – сенс її життя», — розповів бізнесмен.
Як пояснює п. Піряник, він не вважає свою затію блюзнірською. Від знайомого священика чоловік дізнався, що труна, на відміну від хреста, не має сакрального значення. Крім трунотерапії та незвичайного кафе в нього є ще й інші ідеї. Так, в офісі ритуального бюро стоїть труна-диван, також недавно почали випускати труни з висувними ящиками.
«Якось звернулася до нас циганська сім’я зі Закарпаття. Попросили зробити в труні кілька шухлядок, аби покласти покійному родичу деякі важливі для них предмети. Нас попросили — ми зробили. А заодно й свій асортимент розширили», — хвалиться Степан Піряник.
За словами психолога Олени Сохан, вона вперше чує про трунотерапію. «Знаю, що в Таїланді є храм, у якому практикують лежання в саркофагах. Люди медитують там по кілька хвилин і так очищаються. Про те, наскільки це корисно, не беруся судити. Звичайно, подумати про вічне не зашкодить, але одне можу сказати точно: для подібних експериментів потрібно мати здорове серце та психіку», — наголосила фахівець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...