Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

У пошуках раю: українські наречені завойовують світ

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

У пошуках раю: українські наречені завойовують світ

Міністерство юстиції України підрахувало, що щороку близько 800 жінок виїжджає з України в статусі дружини іноземця. У клині українських наречених, що відлітають у далекі краї, – здебільшого жінки, що не можуть улаштувати своє життя на Батьківщині. Побутує думка, що більшість шукачок «імпортного» щастя складають представниці неблагополучних верств населення, але статистика шлюбних агенцій говорить про інше: 80 % з українських наречених мають вищу освіту, переважно економічну. Цей факт вражає, адже освічені жінки, яких, без перебільшення, можна назвати «цвітом нації», не можуть знайти себе в українських реаліях і воліють радше зробити крок в іноземну невідомість і ризикнути всім, аніж спробувати будувати своє майбутнє в оточенні рідних стін. Шлюбні агенції на теренах України виростають, наче гриби після дощу. Це свідчить про величезний попит на чужоземних чоловіків. За статистикою, 23 % українських жінок мріють вийти заміж за іноземця. 

У пошуках жіночого щастя українки все частіше спрямовують свій погляд за кордон. «Хочу заміж за іноземця», «Як вийти заміж за іноземця?» — такі запити є надзвичайно популярні в українських пошукових інтернет-системах. Для вітчизняних жінок наречений-чужоземець — це шанс скуштувати іншого життя.
Зі свідомості українського жіноцтва неможливо витравити віру в казку про те, що їх неодмінно знайде закордонний принц і забере в довге, щасливе та розкішне життя в тридев’ятому королівстві. Зазвичай дівочі мрії розбиваються об жорстоку буденність. Принц насправді виявляється самозванцем, тридев’яте королівство — триклятим, а про забезпечене життя залишається тільки мріяти.

Причини, що спонукають жінок шукати рай за межами України
Жінка має ідеалістичне уявлення про іноземну країну, іноземних чоловіків, що сформувалося під впливом передач про захопливі подорожі, статей у журналах із великими світлинами та фантастичних розповідей колежанки троюрідної сестри сусідчиного брата, що проїздом була за кордоном і має непохитний авторитет, адже бачила тамтешнє життя з вікна автобуса. Жінки забувають чи просто не хочуть думати про те, що реальність виявляється куди менш привабливою за картинку з туристичного буклету.
Жінку переповнює банальне бажання мати фінансову стабільність і комфорт. Дівчата готові пожертвувати чим завгодно, навіть своєю гідністю, заради матеріального добробуту. Однак ця жертва рідко буває оцінена.
Українські дівчата розчаровуються у вітчизняних хлопцях, які не можуть їм дати того, що їм треба (мова тут — не так про матеріальну складову, як про відчуття захищеності). Незважаючи на негаразди й випробування, жінки не втрачають віри в «нормального» чоловіка та сподіваються знайти цього фантастичного звіра, що його, як і цвіт папороті на Івана Купала, неможливо відшукати в Україні, і вирушають у далекі краї.
Ті, хто «копає глибше», стверджують, що причина такої поведінки криється в первісних інстинктах, які керують людиною на підсвідомому рівні. Ці інстинкти свідчать, що в стосунках із самцем/самкою з іншого стада потомство неодмінно буде сильнішим, красивішим і здоровішим.

Міфи, жертвами яких стають українські наречені
1. Усі іноземці — вродливі та заможні.
2. Чужоземці мріють про дружину-українку, щоби носити її на руках, цілувати пісок, яким ступали її ноги, і побудувати на її честь іще один «Тадж-Махал». Так, багато закордонних чоловіків не проти дружини-українки, але часто це буває зовсім із інших, корисливих, причин.
3. Чужина прийме працьовиту та хазяйновиту українську наречену з розгорнутими обіймами. Для того, щоби стати «своєю» за кордоном, мало бути просто гарною людиною, адже відомо, що гарна людина — це не фах. Чужина зламала життя не однієї наївної українки. Місце під сонцем треба вибивати ліктями та вигризати зубами, навіть якщо ти вже знайшла там собі чоловіка. Здебільшого дівчата, зіштовхнувшись із проблемами, не готові їх вирішувати.

Українських наречених умовно можна поділити на п’ять груп:

  • Дівчисько з казкою в голові. Молоденька, недосвідчена дівчина, яка щойно випурхнула з-під теплого й затишного маминого крилечка, у її голові живуть рожеві карамельні мрії, і вона наразі ще вірить у добрих фей, злих драконів і відважних лицарів.
  • Зарозуміла мрійниця. Вона жила в оранжерейних умовах, ще з пелюшок вона постійно чула: ти — №1 із-поміж усіх найкращих дівчат на планеті Земля. У дівчинки сформувалася непомірно висока самооцінка, із роками «хвороба прогресувала» та переросла в зарозумілість. Зарозуміла мрійниця впевнена: усі чоловіки, у тому числі іноземні, мають падати долі й самі вкладатися в штабелі на килимку під її дверми. Тому вона спочатку перебирає нареченими, висуває до них захмарні вимоги, але із часом так захоплюється процесом «підбору», що зі зарозумілої мрійниці перетворюється на Джека-різника, що нещадно потрошить банківський рахунок нареченого, по максимуму користується всіма доступними йому благами, а коли пожива закінчується, підшукує наступну жертву.
  • Утікачка. Зазвичай за плечима такої жінки вже є досвід невдалого шлюбу або стосунків і дитина, яку доводиться самостійно ставити на ноги. Вона втомилися від злиднів, від того, що не має опори, підтримки, і готова йти хоч на край світу за чужоземним нареченим, переважно немолодим і небагатим, але таким, що може дати їй хоч якусь стабільність і підставити своє плече.
  • Лінива втікачка. Ця особа не хоче вчитися й працювати, власними силами прокладаючи собі шлях у житті. Вона хоче заміж за чоловіка, який думатиме за неї та вирішуватиме всі її проблеми. Але вона часто забуває, що втікає від самої себе. А від себе, як відомо, не втечеш. Накивавши п’ятами за кордон вона не вирішує своїх проблем, а просто переносить їх у інше місце.
  • Поціновувачка культури й традицій іншої країни. Ця дівчина, як Вікіпедія, знає все про країну своєї мрії. Поціновувачка закохана в її культуру та побут, бачить і поєднує своє майбутнє тільки з нею, тому й чоловіка шукає тільки звідти. Таких дівчат — меншість, і здебільшого вони довго та прискіпливо обирають чоловіка.

Чому іноземні чоловіки хочуть наречених made in Ukraine?
На світовому матримоніальному ринку на українок є постійний попит. По-перше, українські дівчата — одні з найвродливіших у світі. Вони довго зберігають зовнішню красу, є гарними господинями, умілими коханками, дбайливими матерями, зазвичай освічені, невибагливі та не надто примхливі, бо звикли до нелегкого життя в українських реаліях, а в їхніх генах закладено повагу до чоловіка. От і платять іноземці за можливість обирати ліпшу з ліпших.
По-друге, Україна має унікальну опцію: вона дає іноземцю можливість перебирати дівчатами й узяти за дружину таку, про яку на своїй батьківщині він міг тільки мріяти. Причина того, що іноземець обирає дружину за каталогом шлюбних агенцій: він у своїй країні — незатребуваний наречений, не може привернути там увагу слабкої статі. До прикладу, молода європейка навряд чи погодиться на заміжжя з підстаркуватим чоловіком, а українка готова заплющити очі на суттєву вікову різницю й на чималу кількість інших вад. Адже європейка чоловіка обирає самостійно, а українка змушена підбирати те, що само припливло їй до рук.
Особливо популярні українські наречені серед німців, австрійців і швейцарців. І саме представників цих національностей українки воліють бачити своїми нареченими частіше за інших. Чому? Визначити нескладно: високий рівень життя у країнах плюс відносно недалеке розташування від України. Ці країни посідають почесне четверте місце за кількістю «експортованих» дружин після Росії, Молдови та Грузії.
За статистикою шлюбних агенцій, з українками охоче зустрічаються араби, але вести їх під вінець не поспішають. Азіати й африканці теж не проти пов’язати своє життя з українкою, але наші дівчата бояться «екзотики» й тому неохоче ідуть на контакт.

«Експортні» наречені й «імпортні» женихи
База українських наречених на «експорт» складається переважно з молодих привабливих жінок із вищою освітою, зі смаком одягнених і парадно зачесаних. Натомість, базу іноземних женихів зазвичай поповнюють немолоді чоловіки, далеко не модельної зовнішності, часто без вищої освіти, які заробляють на прожиття фізичною працею.
Пошуки особистого раю — це завжди лотерея, а пошуки його за кордоном — велика лотерея, де відсоток виграшу є надзвичайно малим. Але українські дівчата — відчайдушні: аби знайти своє жіноче щастя, вони вирушають за далекі обрії та ризикують власним майбутнім і життям. Але чи виправдана ця ціна за примарний рай? Тут кожна вирішує сама.

Єлизавета Чип

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply