Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

У Моринцях заборонили вірші Шевченка

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

У Моринцях заборонили вірші Шевченка

У Моринцях на Черкащині місцевій громаді заборонили святкувати 199-річчя з дня народження поета Тараса Шевченка. Про це заявив народний депутат Олександр Бригинець, який 9 березня відвідав село, де народився Кобзар.

«Приїхав у Моринці. Місцева громада розповіла, як сьогодні влада святкувала 199-річчя з дня народження Шевченка. Нагнали міліції більше, ніж гостей (громада каже, що було два взводи), місцевому хору не дали можливості заспівати, а моринським школярам — прочитати вірші Шевченка, мотивуючи це тим, що він писав революційні вірші, а це зараз недоречно», — написав опозиціонер у Facebook.
«Сільський голова с. Моринців заборонив місцевій громаді святкувати день народження Шевченка. Цікаво, що офіційні святкування проходили о 7.30 ранку. Народ обурений діями влади. А найбільше – тим, що Шевченко знову виявився забороненим поетом у Моринцях», — додав він.
Олександр Бригинець також зазначив, що місцева громада згадала, як рівно два роки тому в Моринці приїжджала лідер опозиції Юлія Тимошенко: «Тоді сільський голова сховався в туалеті, аби не зустрітися з п. Тимошенко й щоб обласна влада, не доведи Господи, не подумала, що згаданий обранець народу підтримує опозицію. А сьогодні, як бачите, уже й Шевченко став опозицією до влади. Вірші його заборонені на території Моринців як занадто революційні».
Водночас, Микола Томенко, інший нардеп від «Батьківщини», який також був цього дня в Моринцях, уточнив, що місцева влада «заборонила читати вірш Тараса Шевченка «Розрита могила» – як революційний.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...