Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

У Криму знищують єдину українську гімназію

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

У Криму знищують єдину українську гімназію

Українська гімназія в Сімферополі

Понад 900 учнів української гімназії Сімферополя вивчає всі предмети українською мовою, але нещодавно тут почали лунати вимоги перевести навчальний процес на російську. «Ми хочемо, щоби це став російський заклад. Дитина житиме в Росії. Треба розмовляти російською», — стверджує Дмитро Бугера, батько учениці.

Таких бажаючих чимало, стверджують у міністерстві освіти Криму: мовляв, отримали вже майже 70 заяв. Коли їх буде сто, питання винесуть на загальне обговорення. «Я не можу покласти під стіл67 заяв і ніяк на них не реагувати. Нехай вирішують батьки навчального закладу, мерія міста», — заявила Наталя Гончарова, міністр освіти, науки та молоді Криму.
Директор гімназії здивована, адже до адміністрації ніхто не звертався з проханням змінити мову навчання. Навпаки, надходять заяви від батьків, котрі просять прийняти їхніх дітей до закладу наступного року. «Школа створювалася як українська. Гадаю, що на 60 російських шкіл Сімферополя має бути одна українська, яка за 17 років здобула стабільність, авторитет, науково-методичну базу, професійний колектив», — зазначила Наталя Руденко, директор сімферопольської української гімназії.
Крім того, більшість учнів гімназії готова відстоювати українську мову навчання. «Моя рідна країна — Україна. Навіть, якщо ми перейшли до Росії, то я все одно відчуваю, що досі живу в Україні», — сказала учениця Тетяна Луцишин. «Коли чую, що ця рідна школа, яка робила з нас справжніх патріотів країни, може стати російською, у мені прокидається якась дуже велика злість. Я сподіваюся, що школа залишиться українською», — додала учениця Анна Пономаренко.
У Криму не бракує шкіл із російською мовою викладання. Із майже 600 навчальних закладів — лише сім має українську мову навчання. І в кожній виникли такі проблеми, попри обіцянки самопроголошеної кримської влади про запровадження трьох державних мов. За два останніх тижні з гімназії Сімферополя вибуло 30 учнів. Через ситуацію в Криму їхні родини виїхали з півострова. «Мені би хотілося тут зостатись, якщо би Крим залишився в Україні. Але, коли він перейшов до Росії, ми не можемо тут залишатися, ми переїжджаємо до Києва. Я хочу поступити в українську школу, тому що я поріднилася із цією мовою», — зазначила учениця Анна Монастирська.
Слід зазначити, що, за іронією долі, десять років тому українську гімназію в Сімферополі зводила будівельна компанія «спікера» Константинова. Тепер його фірма — банкрут і багатомільйонний боржник. За це, кажуть, він і «злив» Крим Росії. А тепер поспіхом утілює на півострові її політику, яка, як відомо, особливо не переймається правами нацменшин.
Відтак, Наталя Руденко змушена була написати заяву про звільнення під тиском чиновників Сімферопольської міської ради та представників «самооборони Криму». Як повідомила сама директорка, уранці 10 квітня біля гімназії пройшов мітинґ із вимогою її звільнити, участь у якому взяло кілька десятків людей, котрі стверджували, що вони — батьки учнів, а також представники «кримської самооборони».
Учасники акції через свого представника висунули директорові претензії про відсутність у гімназії російської символіки та підручників. «Я їм пояснила, що виконую ті постанови, які мені надходять», — розповіла п. Руденко.
Після мітинґу в школу прибули Ілля Глазков, заступник міського голови Сімферополя, і Тетяна Сухіна, начальник Управління освіти сімферопольської міськради, котрі також запропонували директору звільнитися самій, попередивши, що інакше звільнять «за статтею». Наталя Руденко також поінформувала, що наразі в українській гімназії навчається 906 учнів, хоча раніше було близько 950. Частина школярів виїхала разом із батьками після анексії Криму Росією.
Водночас, на інцидент відреагувало Міністерство освіти та науки України (МОН). У його повідомленні сказано, що відомство «обурене примусовим звільненням директора єдиної в Сімферополі української школи». У документі також указано, що п. Руденко очолювала школу з дня її відкриття з 1997 року й під її керівництвом навчальний заклад став одним із найкращих у Криму. «МОН розцінює цю безпрецедентну подію як акт репресії окупаційних структур і самозваної влади півострова Крим, як прояв переслідування українських шкіл і вчителів», — підсумували в заяві міністерства.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...