Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

У Криму відкрили сафарі-парк

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

У Криму відкрили сафарі-парк

У Білогірському районі Автономної Республіки Крим (АРК) офіційно відкрився перший у Європі сафарі-парк «Тайган», що має найбільшу колекцію левів. Зараз тут живуть 54 цих хижаки. Парк займає більш ніж 32 га й розташовується на землях колишньої військової частини, споруди якої викупив керівник Ялтинського приватного зоопарку «Казка» Олег Зубков.

Прем’єр-міністр АРК Анатолій Могильов, який узяв участь у церемонії відкриття сафарі-парку, зазначив, що це — знакова подія для Криму й України загалом. «Дуже вдячний Олегові Зубкову за його ентузіазм, за його фанатизм, завдяки чому з’явився такий об’єкт у степовому Криму. Переконаний, що він привабить дуже багато туристів і буде ще однією принадою Криму», — сказав

п. Могильов, підкресливши, що керівництво Криму всіляко допомагало в оформленні документів, необхідних для відкриття сафарі-парку. «Влада, у тому числі кримська, повинна повністю сприяти представникам того соціально відповідального бізнесу, який створює такі перлини. Із руїн, які ще недавно тут були, постав такий чудовий об’єкт», — наголосив прем’єр АРК.

Своєю чергою, п. Зубков подякував владі автономії за допомогу в спорудженні об’єкта. «У мене виростають крила, коли бачу таке ставлення до своєї праці з боку уряду Криму. Адже зосере­джуєшся на справі, а не на папірцях. Мені подобається робота з моїми тваринами», — зазначив засновник сафарі-парку. За його словами, завдяки допомозі уряду АРК документи для відкриття «Тайгану» були зібрані протягом п’яти місяців. Пан Зубков повідомив, що на території парку розташовано готель на 200 місць і кожен охочий може тут зупинитися. Він також додав, що це буде маршрут вихідного дня.

На його думку, кількість зоопарків в Україні має збільшитися: «Я впевнений, що нам необхідні нові зоопарки, але потрібні красиві, доброт­ні, де тварини матимуть гідне утримання. На жаль, у нас по всій країні — вісім-дев’ять зоопарків, це дуже мало. І значна частина з них потребує реконструкції та допомоги з боку держави».

Сафарі-парк «Тайган» є філією ялтинського зоопарку «Казка». Основу колекції складають леви (більш ніж 50 особин). У парку мешкають також амурські тигри, леопарди, бурий і гімалайські ведмеді, примати (макаки й мавпи), жирафи, верблюди, яки, різні види антилоп, ланей і оленів. Світ птахів представлено павичами, папугами, страусами, грифами, орлами. Зоологічний парк розташований у Кримському лісостеповому передгір’ї, у міжгірській долині Головного та Внутрішнього пасом Кримських гір. 18 квітня ц. р.

Верховна Рада АРК прийняла постанову про надання сафарі-парку «Тайган» статусу об’єкта природно-заповідного фонду в АРК — зоологічного парку місцевого значення. Раніше Олег Зубков заявив, що це — єдиний сафарі-парк, у якому зібрана така велика колекція диких кішок.

 Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...