Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

У Харкові знесли пам’ятник Незалежності

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

У Харкові знесли пам’ятник Незалежності

У Харкові, на площі Рози Люксембурґ, робітники за допомогою спеціальної техніки розібрали монумент Незалежності, установлений 2001 року на честь десятиріччя здобуття Україною незалежності у вигляді 16-метрової колони, на верхівці якої сидів орел, а біля підніжжя стояла дівчинка. Аби пояснити дії влади, до стурбованих подією журналістів ви­йшов Сергій Чечельницький, головний архітектор Харкова. Він заявив, що пам’ятник демонтують, бо він начебто не вписується в новий план транспортної розв’язки площі.

«Подивіться на цей пам’ятник — навколо самі машини, жодної людини. І так — не тільки сьогодні, а протягом десяти років. Лише раз на рік, у День незалежності, чиновники приходять сюди покласти вінки. А все тому, що пішоходам сюди важко дістатися. Пам’ятник стоїть на острові. Для того, щоби до нього підійти, потрібно подолати серйозну транспортну маґістраль. Погляньте — жодної лавки. Ця площа не працює. У проекті перепланування транспортної системи міста ця площа вже не буде такою острівною. Її реконструкцію ми розпочали з демонтажу пам’ятника», — пояснив архітектор.

Крім того, він розкритикував художні якості. «Це — один із найневдаліших наших пам’ятників. Неграмотний. Колона — надто тонка, не тримає конструкції. Птах… Я розумію, що планувався сокіл. Але, коли я підходжу до площі, у мене виникає цілковита ілюзія, що це — повалений німецький орел. Наш сокіл має символізувати незалежну Україну, а вийшов аґресивним. Дівчинка — на рівні роботи студентів другого курсу скульптурного відділення. Не можна ставити скульптуру в масштабі один до одного. Ця дівчинка виглядала безглуздо. Це була просто помилка. Минає час — гарні пам’ятники залишаються, а некрасиві — ні», — наголосив

п. Чечельницький. За його словами, надалі на площі Рози Люксембурґ не встановлюватимуть жодних пам’ятників. «Добре, що знімаєте. Це — не сокіл, а курка», — прокоментував демонтаж пам’ятника один літній комуніст.

Водночас, Одислав Німа, 23-річний активіст із молодіжної організації «Фонд реґіональних ініціатив», був шокований таким рішенням. «Проходжу біля пам’ятника — його просто рубають на шматки. Він величезний — заввишки як сім поверхів. Питаю в робітників, хто дав їм наказ. Кажуть: завдання міської адміністрації. До Євро обіцяли провести реконструкцію площі. Чемпіонат відбувся. За реконструкцію взялися лише зараз… Раптом через 11 років він став комусь заважати. Ми не віримо, що пам’ятник зносять тільки з архітектурних міркувань. Тут криються меркантильні інтереси забудовників. Як таке може бути в країні — пам’ятник Незалежності рубають просто так?» — обурювався він.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply