Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 26, 2020

Тимошенко обстежили

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Тимошенко обстежили

Екс-прем’єра Юлію Тимошенко, яка відбуває термін у Качанівській виправній колонії, 14 лютого почала обстежувати делеґація лікарів із Канади та Німеччини. До складу комісії включені також медики з України.

Ув’язнена неодноразово відмовлялася від проведення медичного огляду представниками Міністерства охорони здоров’я України, заявляючи, що не довіряє їхній об’єктивності. Водночас, родина й захисники п. Тимошенко стверджують, що стан її здоров’я поступово погіршується. Начебто зараз колишня прем’єр-міністр навіть не може встати з ліжка через нестерпний біль у спині.

Коли Юлія Тимошенко відхилила пропозицію медичного обстеження стану здоров’я на її ж вимогу, про це було складено відповідний акт. «Ув’язнена відмовилася від участі в огляді спеціалістами Мінохорони здоров’я України та лікарів Державної пенітенціарної служби України. Такі заяви п. Тимо­шенко є прямим порушенням вимог чинного законодавства України», — повідомила Державна пенітенціарна служба України. У відомстві уточнили, що мова йде про порушення ст.116 Кримінально-виконавчого кодексу України, якою передбачено консультування, лікування або обстеження залученими лікарями хворого засудженого під наглядом медичного персоналу виправної установи. Це розцінюється як небажання проходити засудженою медогляд у межах правового поля.

Однак іноземні лікарі разом із двома українськими колеґами переконали Юлію Володимирівну змінити свою думку щодо обстеження й близько 17.00 14 лютого взялися до первинного огляду екс-прем’єра України, повідомила Раїса Моісеєнко, заступник міністра охорони здоров’я України. Чиновниця також зазначила, що п. Тимошенко дала письмову згоду на обстеження іноземними медиками, а затримка на початку процедури обстеження була викликана перемовинами про участь в обстеженні українських фахівців.

Уранці 15 лютого лікарі з Федеративної Республіки Німеччини закінчили огляд Юлії Тимошенко й, залишивши свій письмовий висновок, відбули з України. Канадські ж спеціалісти продовжили комісійне обстеження екс-прем’єра, а вже по його завершенні Юлію Володимирівну буде ознайомлено зі змістом медичного висновку німецьких лікарів.

Тим часом Ігор Балик, адвокат екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, звернувся до Олександра Лисицкова, голови Державної пенітенціарної служби, із проханням негайно перевірити стан здоров’я його підзахисного. «До складу комісії з обстеження п. Луценка прошу включити відповідних фахівців медицини з Канади, які проводять комісійне обстеження колишнього прем’єр-міністра Тимошенко», — ідеться в заяві адвоката.

Валентина Іващенко, дружина колишнього виконувача обов’язків міністра оборони України Валерія Іващенка, також просила генерального прокурора Віктора Пшонку розглянути питання про надання дозволу іноземним лікарям, що оглядали екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, провести обстеження стану здоров’я Валентина Іващенка, який перебуває в Київському слідчому ізоляторі. Однак обидва цих прохання було проіґноровано.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply