Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Тяганина з пам’ятником

Автор:

|

Квітень 18, 2013

|

Рубрика:

Тяганина з пам’ятником

В’ячеслав Кириленко, голова Комітету Верховної Ради України (ВРУ) із питань культури та духовності, вимагає від Кабінету Міністрів України й мера Полтави встановити в місті пам’ятник гетьману Мазепі. Про це йдеться в депутатському зверненні, де зазначено, що міський голова Полтави Олександр Мамай продовжує ігнорувати указ президента від 9 жовтня 2007 року «Про святкування 300-річчя подій, пов’язаних із військово-політичним виступом гетьмана Івана Мазепи й укладенням українсько-шведського союзу». 

Пан Кириленко пише, що «невиправдано надовго затягнулося встановлення в Полтаві пам’ятника гетьманові Івану Мазепі». «Монумент, виготовлений на народні пожертвування, перебуває на зберіганні в Київському художньо-виробничому комбінаті «Художник». Прошу вас вжити заходів щодо виконання чинного указу президента та встановлення монумента на Соборній площі Полтави, неподалік Свято-Успенського кафедрального собору», — зазначається в зверненні депутата до мера.
У своєму листі до віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань Костянтина Грищенка В’ячеслав Кириленко також звернув увагу на те, що 2009 року була побудована перша черга Меморіального комплексу козацької слави в с. Жуках Полтавського району. «Цей край пов’язаний із багатьма подіями козацького визвольного руху, з іменами козацького літописця Самійла Величка та кошового отамана Костя Гордієнка. Завдяки фінансовій підтримці Полтавської обласної державної адміністрації та Кабінету Міністрів 2009 року було відкрито каплицю Пресвятої Богородиці, насипано курган і встановлено пам’ятні знаки шведським і українським літописцям, а також гранітну брилу. Але відтоді, протягом 2010-2012 рр., справа з місця не зрушила», — підкреслив п. Кириленко.
Він підтримав ініціативу козацьких організацій з відновлення фінансування будівництва комплексу та необхідності встановлення на території заповідника «Поле Полтавської битви» гідного пам’ятного знаку полеглим українським козакам: як тим, що воювали на боці російського царя Петра I, так і козакам війська Запорізького на чолі з кошовим отаманом Костянтином Гордієнком, котрі зі зброєю виступили на боці гетьмана Мазепи.
Раніше планувалося, що пам’ятник Іванові Мазепі відкриють на Соборному майдані 27 червня 2009 року, у день відзначення 300-річчя Полтавської битви. Проте пізніше, перед святкуванням цієї дати, міська влада запровадила мораторій на будівельні роботи в цьому місці, мотивуючи своє рішення збереженням політичної стабільності в місті на цей момент. Особливого бажання встановити пам’ятник гетьману не виявляє й нинішня обласна влада. Зараз цей монумент вартістю 1,3 млн грн, нікому не потрібний, стоїть на задньому дворі художньо-виробничого комбінату в Києві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply