Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Тернопільська прокуратура — за «язик»

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Тернопільська прокуратура — за «язик»

Прокуратура опротестувала рішення Тернопільської обласної ради від 16 серпня, яким депутати визнали Закон «Про засади державної мовної політики» за «такий, що не має жодних юридичних наслідків на території області». Так постановив Іван Мельничук, обласний прокурор. У документі зазначено, що своїм рішенням облрада вийшла за межі повноважень, визначених ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування», а також порушила вимоги ст. 19 Конституції України, яка зобов’язує органи місцевого самоврядування діяти лише згідно зі своїми повноваженнями.

У протесті прокурора також зазначено, що пункт 4 частини 1 ст. 92 Конституції України визначає порядок застосування мов виключно на підставі законів України, прийняття яких належить до повноважень Верховної Ради (ВРУ). Також п. Мельничук указує, що закони або інші правові акти можна визначити неконституційними лише за рішенням Конституційного Суду України. Отже, тернопільський прокурор вимагає скасувати постанову обласної ради від 16 серпня «Про засади державної мовної політики на території Тернопільської області» в частині визнання Закону України «Про засади державної мовної політики» таким, що не має жодних юридичних наслідків на території області, тобто не є чинним.

У документі також сказано, що протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта та підлягає обов’язковому розгляду в десятиденний термін після його надходження. Як писав «Міст», 16 серпня ц. р. Тернопільська облрада звернулася до Конституційного Суду з проханням визнати неконституційним Закон України «Про засади державної мовної політики». У своєму зверненні депутати зазначили, що закон був прийнятий із порушеннями Конституції України та Закону України «Про Реґламент ВРУ».

 Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...