Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 3, 2020

Табачник оббирає мистців!

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Табачник  оббирає мистців!

Напередодні парламентських виборів Партія реґіонів намагається всіма можливими способами зібрати якомога більше коштів. Від цього вже постраждали «чорнобильці», «афганці», підприємці та студенти. Однак їхні акції протесту залишилися не почутими владою.

А незабаром іще однією категорією обділених мають стати українські музиканти й працівники театру. Ще 29 листопада Міністерство освіти, науки, молоді та спорту (МОН) на чолі з одіозним українофобом Дмитром Табачником створило приватну організацію «Українська ліґа авторських і суміжних прав» (УЛАСП), до якої ввійшли зовсім не відомі в культурних колах товариства з обмеженою відповідальністю «Технолоджіс інвестментс груп», «Проінвест-консалтинґ», «Комерш-інновешнз груп» і «Бізнес-груп» разом із двома уповноваженими організаціями колективного управління «Український музичний альянс» і «Українська ліґа музичних прав». Рішення щодо створення УЛАСП також ухвалювали чотири українські рекординґові компанії — «Український звукозапис», «Лавіна мюзік», «Комп мюзік» і «Українське музичне товариство».

Новостворена компанія з нульовим статутним фондом одномоментно отримала повноваження щодо збору винагороди в необмеженій кількості від суб’єктів господарювання по всій території України. Таким чином було зламано весь 20-річний досвід збору авторських відрахувань в інтересах мистців. Ті ж, своєю чергою, побоюються в підсумку залишитися взагалі без авторської винагороди, яка осяде в кишенях чиновників.

Першими з протестом виступили львівські музиканти. Їхній представник Ігор Тітик, голова громадського об’єднання «Оберіг», разом із Тарасом Тимо­щуком, заступником голови комісії Львівської міської ради з культури та освіти, 22 грудня ініціював «круглий стіл», на який зібралися музиканти, журналісти, громадські діячі й очільники львівських театрів — імені Леся Курбаса, «Воскресіння» та «Люди і ляльки». Мистці постановили боротися з такою несправедливістю з боку МОН. Наразі — мирними шляхами: зі зверненнями до міністерства, прокуратури й інших інстанцій. Якщо ж це не допоможе, діячі культури вирішуватимуть, яким більш радикальним шляхом змінити ситуацію, що склалася в цій галузі.

 Євген Тарнавський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply