Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Спецкурс про тактику УПА

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

Спецкурс про тактику УПА

Руслан Забілий (на фото), директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», читатиме для студентів Українського католицького університету (УКУ) курс під назвою «Особливості повстанської війни. Дії УПА в 1942—1949 рр.». Про це повідомили в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

Метою спецкурсу є спростування міфів, ідеологічних нашарувань і спонукання молоді до дискусії в академічному середо­вищі. Протягом одного семестру студентам розкажуть про характер і сутність повстанської війни як явища, фактори впливу на стратеґію й тактику УПА; форми, види і способи ведення бойових дій УПА, бої повстанців на «три фронти», перехід повстанською армією німецько-радянського фронту 1944 року; особливості боротьби в умовах радянської окупації на Закерзонні та на завершальному етапі війни УПА.

Історик переконаний: «Навчання буде цікавим і корисним для українських студентів, адже військовий досвід Української повстанської армії застосовують й інші країни. Тактику УПА ввів у навчання загонів партизанський ватажок Ернесто Че Ґевара. Досвід боротьби УПА внесено до програм навчальних дисциплін і сучасної американської армії».

До курсу також увійдуть практичні заняття з метою навчити студентів працювати із джерелами, порівнювати й аналізувати їх. По закінченні курсу кожний слухач має написати есе на обрану ним тему. Для візуалізації матеріалу будуть використовуватися копії документів, світлин, картосхем, мультимедійні презентації та документальне кіно. Частину курсу студенти прослухають у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького», розміщеному в колишній в’язниці НКВС і гестапо.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply