Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Штаб ООС обіцяє «жорстку відповідь на аґресію»

Автор:

|

Травень 10, 2018

|

Рубрика:

Штаб ООС обіцяє «жорстку відповідь на аґресію»

Сергій Наєв

Обстріли сепаратистів не залишаться безкарними. Про це заявив Сергій Наєв, командувач Операції об’єднаних сил (ООС) не спеціальному брифінгу у Краматорську. Водночас він не прогнозує загострення бойових дій на Донбасі у зв’язку з початком операції. «Жителі Донбасу по обидві сторони від лінії зіткнення найбільше бояться активізації бойових дій. Тому хочу наголосити: ми не прогнозуємо загострення бойових дій у зв’язку з початком операції», — запевнив він.
Генерал підкреслив, що ООС покликана принести мир на Донбас. «Ми прийшли не для того, щоб роздмухувати конфлікт, а для того, щоб прискорити його завершення. Ми не будемо миритися з системними обстрілами, які супротивник проводить проти українських позицій. Такі односторонні обстріли є актом убивства. Головним завданням є припинення безкарних обстрілів. Відповідь на провокації буде жорсткою та невідворотною», — заявив він і додав, що мінські домовленості не позбавляють Збройні сили України (ЗСУ) права на самозахист.
Крім цього, за словами командувача, значні зусилля керівництва ООС будуть спрямовані на зміцнення позицій ЗСУ на лінії зіткнення. «Буде проведене дообладнання та посилення оборонних споруд, створення нових укриттів для особового складу і техніки. Є також намір переглянути схеми мінно-оборонних загороджень, звільнити від вибухівки ті ділянки, які створюють небезпеку для місцевого населення», — повідомив генерал.
Також на Донбасі будуть впроваджувати новітні системи управління військами, зокрема, в розвідці та контролі повітряного простору. «Супротивник може вважати це відповіддю на погрози, які звучать від деяких російських діячів, про плани розширення аґресії в Україні. Відповідь на такі дії, якщо ворог на них зважиться, буде швидкою та ефективною», — підсумував він.
Також командувач пояснив, у чому відмінність ООС від антитерористичної операції. «Головна відмінність у тому, що ООС є військовою операцією. Адже ми маємо справу не лише з бойовиками терористичних організацій, а йдеться про окупацію частини нашої території де-факто російськими окупаційними військами», — зазначив генерал.
Він пояснив, що так звані перший і другий армійські корпуси сепаратистів є класичними російськими підрозділами, сформованими за штатами та статутами ЗС Російської Федерації (РФ). Командувач зазначив, що ці корпуси підпорядковані та перебувають під контролем командування Південного військового округу ЗС РФ. «Обидва корпуси входять до складу 8-ої армії, звідти ж отримують озброєння, боєприпаси, паливно-мастильні матеріали, грошове утримання і продовольство. Всі посади — від командира роти і вище — в цих формуваннях укомплектовані російськими офіцерами. Не довіряє російське командування місцевим зрадникам», — розповів генерал.
Він також зазначив, що ці підрозділи комплектуються російськими «відпускниками», «добровольцями» серед засуджених злочинців і російськими націоналістами, котрих вербують для участі у війні в Україні. «Таким чином, маємо справу з російською аґресією», — резюмував Сергій Наєв.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply