Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 26, 2020

Рівень піратства — надзвичайно високий

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Рівень піратства — надзвичайно високий

У зв’язку з високим рівнем інтернет-піратства в Україні Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) звернувся до Торгової палати США з проханням зняти з країни преференції безмитного ввезення окремих груп товарів. Рішення Торгової палати США залежатиме, зокрема, від того, чи потрапить Україна до списку особливої уваги, який буде опубліковано в сере­дині лютого ц. р. Водночас, за даними «Аґенції інтернет-прав», Україну вже попередньо внесено до цього переліку.

2006 року зняття з України преференції безмитного ввезення окремих груп товарів коштувало 75 млн USD. Цьогоріч сума може зрости ще на 39 млн USD. Торік українська держава вже була в списку особливої уваги Альянсу, але тоді Торгова палата США не вжила щодо неї жодних санкцій. На думку Еріка Шварца, представника IIPA, ризик утратити преференції безмитного ввезення — набагато вищий. «Рівень піратства в Україні — надзвичайно високий, найвищий у Європі, і далі заплющувати на це очі не можна. Зараз міжнародні зусилля спрямовано на зниження кількості контрафактної продукції у світовій економіці, й або Україна включається в цей процес, або проти неї висуваються торговельні санкції», — сказав п. Шварц.

Головною перешко­дою для ефективної боротьби з інтернет-піратством є закон про те­лекомунікації, де йде­ться про те, що інтер­нет-провайдери «не є відповідальними за зміст інформації, яку передають через свої мережі». На початку лютого ц. р. у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, що забороняє правоохоронним органам вилучати спірний контент з інтернет-сайтів і припиняти їхню роботу без відповідного рішення суду.

Роман Журба

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply