Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

РФ випробовує на Донбасі орбітальне придушення

Автор:

|

Травень 15, 2019

|

Рубрика:

РФ випробовує на Донбасі орбітальне придушення

«Тірада-2»

Російська Федерація (РФ) випробовує на Донбасі новітню систему орбітального придушення «Тірада-2», яку ще не поставили на озброєння російської армії. Про це йдеться у розслідуванні спільноти InformNapalm. Наявність російської системи орбітального придушення «Тірада-2» на Донбасі вказує не лише на проведення випробувань новітніх російських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) у бойових умовах проти української армії, але і на російські спроби перешкодити отриманню сигналу стратегічним дроном США RQ-4B Global Hawk, який періодично проводить моніторинг вздовж лінії зіткнення.
Вперше інформація про присутність на окупованій РФ частині українського Донбасу сучасної системи орбітального придушення «Тірада-2» з’явилася 16 березня ц. р. у звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ).
І це стало для волонтерів InformNapalm справжньою сенсацією, бо за даними відкритих джерел комплекс «Тірада-2» 2019-го лише планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ РФ. 3 квітня ц. п українська місія в ОБСЄ опублікувала світлину з безпілотного літального апарату (БПЛА) автоматизованої станції перешкод Р-330Ж «Житель» і комплексу «Тірада-2», які СММ ОБСЄ зафіксовані неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка на Донбасі.
На слайді ОБСЄ не були зазначені точні координати, тому волонтери спільноти InformNapalm переглянули загальнодоступні супутникові знімки в Google Maps і знайшли точне місце фіксації — 48.418126 38.511170. Тоді вони встановили, що на знімках в цьому районі, починаючи з 2017-го стоять кунги з антенами на армійських вантажівках, що вказує на постійну присутність систем РЕБ.
Фото «Тіради-2» з дрону ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх світлин цього таємного комплексу, які через необережність прес-служби Міністерства оборони (МО) РФ усе ж потрапили в Інтернет, бо саме з посиланням на неї вдалося «спіймати» одне з небагатьох справжніх фото «Тіради-2», яке автори розслідування знайшли у передруку новини на Baltnews.lt.
Проте фото не мало підпису, що це саме «Тірада-2», а лише містило підпис джерела аґенції «РИА Новости». Також вдалося знайти ще одну світлину, якою також без підпису ілюстрували статтю про новітні російські розробки РЕБ.
На задньому плані фотографії видно ту ж саму систему, тільки з розгорнутою другою антеною. А підпис, який був вшитий у фото, вказує що воно зроблене 18.07.2018 на Ніколо-Александровському полігоні в Ставропольському краї РФ. «Чітке визначення і фотофіксація цієї системи дуже важливі. Росіяни намагалися приховати виток фото цього комплексу РЕБ і прибирали поодинокі фотографії зі сайтів», — йдеться у розслідуванні. 
Волонтери InformNapalm порівняли світлину з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ на Донбасі та фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ і дійшли висновку, що це одна і та ж система — «Тірада-2».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply