Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 23, 2018

Ранній вихід на пенсію затримується

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

Ранній вихід на пенсію затримується
Андрій Рева

Андрій Рева

Уряд скоротив перелік професій, які дають право на ранній вихід на пенсію у зв’язку з особливостями умов праці. Таке рішення було ухвалено 24 червня на засіданні Кабінету Міністрів. Як заявив Андрій Рева, міністр соціальної політики, шкідливість умов праці, що дає право на пільгову пенсію, встановлюється виключно атестацією робочих місць. «Скажіть, будь ласка, як можна атестувати за умовами праці посаду директора копальні, він же не перебуває на підземних роботах?», — запитав він.
Міністр зазначив, що списки професій, які дають право на пільгову пенсію, були істотно розширені за часів Януковича. Для забезпечення соціальної справедливості та зменшення навантаження на бюджет Пенсійного фонду, міністр запропонував скоротити ці списки. «Постанова, яку ми приймаємо, спрямована на виконання домовленостей із Міжнародним валютним фондом, я звертаю увагу на це», — додав п. Рева.
Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, зазначив, що в цих списках є безліч професій, яких зараз не існує, наприклад, кочегар паровоза, й які потрібно прибрати. «Якщо ми доведемо, що реально є така професія, і вона дуже важлива, то будемо це вирішувати», — пообіцяв він.
Галина Третьякова, експерт громадської платформи «Реанімаційний пакет реформ», полічила, що скасування права раннього виходу на пенсію для чоловіків, середній вік виходу на пенсію яких в Україні становить 49 років, дозволить скоротити дефіцит Пенсійного фонду на 50-60 млрд грн. Зараз існують пільги з виходу на пенсію для безлічі професій, таких як військові, прокурори, працівники шкідливих виробництв тощо. Через це в Україні середній вік виходу на пенсію чоловіків становить 49 років. При цьому, жінки виходять на пенсію в середньому у 55 років. Експерти зазначають, що в розвинутих країнах немає практики виходу на пенсію чоловіків у такому ранньому віці, незалежно від їхніх професій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...