Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Радянські прапори — у Луцьку

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Радянські прапори —  у Луцьку

Волинський окружний адміністративний суд визнав незаконним і скасував рішення Луцької міської ради про заборону використання під час публічних заходів радянської символіки. Рішення міськради оскаржувала обласна прокуратура.

Олександр Кононович, лідер комсомольської організації області, назвав цей вирок «рішенням здорового глузду». Він каже, що комуністи зверталися до прокуратури, захищаючи своє право носити вулицями міста червоний прапор із радянською символікою. «Наш народ переміг у війні 1945 року. Саме в боротьбі луцькі комсомольці захистили своє право на святе червоне знамено», — сказав він. Чи буде міська рада, у якій більшість — за партіями «Батьківщина» та «Свобода», відстоювати свою позицію, наразі ще невідомо.

Минулого місяця луцькі депутати на позачерговій сесії вдруге підтвердили рішення про заборону використовувати у публічних заходах міста радянську символіку. Вони відхилили протест міської прокуратури, яка оскаржила їхнє рішення, ухвалене ще навесні 2011 року. У прокуратурі області повідомили, що рішення оскаржувалося, бо воно порушувало закон «Про місцеве самоврядування», а також постанову парламенту про вшанування пам’яті загиблих у Вітчизняній війні 1941—1945 рр.

Прокуратура також наголошує на праві громадян вільно обирати використання символіки й прапорів під час мітинґів, ходи чи демонстрацій, а партії — використовувати власну символіку, що має окремі елементи, ідентичні радянській. У червні минулого року Конституційний Суд визнав таким, що супе­речить Основному Закону використання червоного прапора для «увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.». Суд указав, що в Конституції наведений виключний перелік державних символів, у якому немає червоного прапора. Проте рішення Конституційного Суду не встановлювало заборони на використання червоного прапора як партійної символіки.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply