Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

Пристрасті навколо біометричних паспортів

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Пристрасті навколо біометричних паспортів

Віктор Янукович застосував право вето до Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр», який передбачав запровадження біометричних паспортів і інших документів, що посвідчують особу. Раніше низка правозахисних громадських організацій, а також громадські ради при Міністерстві юстиції України та Держслужбі з питань захисту персональних даних, уповноважена з прав людини Верховної Ради (ВРУ) Валерія Лутковська, а також Українська православна церква Московського патріархату закликали президента не підписувати нового закону. Вони вважали, що він суперечить Конституції й міжнародним стандартам у галузі захисту приватного життя.

Противники закону стверджували, що Україна зобов’язалася перед ОБСЄ і ЄС запровадити біометричні дані лише в закордонних паспортах своїх громадян, тоді як в пропонованому законі йдеться про обов’язкову наявність таких даних у понад десяти видах документів, що посвідчують особу. Накладаючи вето на той закон, президент Янукович указав на відсутність гарантій щодо захисту приватної інформації про особу, а також на необґрунтовані фінансові витрати, які ляжуть на плечі громадян через необхідність замінювати старі документи на біометричні.
Після ухвалення першого «біометричного» закону Міністерство юстиції заявило, що він передбачав преференції для однієї структури, яка отримає монопольне право на друк нових документів. Мова йшла про консорціум ЄДАПС, який пов’язують із Василем Грицаком, народним депутатом від Партії реґіонів. ЄДАПС залишається єдиним в Україні підприємством, яке має виробничі потужності для виготовлення біометричних документів.
Після цього ВРУ 20 листопада ухвалила закон про введення біометричних паспортів у новій редакції згідно з пропозиціями Віктора Януковича. Закон, зокрема, передбачає запровадження електронних паспортів — документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон, згідно зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації. Законом пропонується встановити, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, яка містить безконтактний електронний носій інформації, причому він видається не пізніше, ніж через 30 календарних днів від дня оформлення заяви-анкети на його отримання. В електронний паспорт, зокрема, вносяться дані: назва держави, назва документа, прізвище й ім’я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі, назва уповноваженого органу, який видав документ, місце народження, фотографія та підпис особи. У паспорт за письмовою заявою можуть бути внесені дані батьків або опікунів особи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply