Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, May. 26, 2018

Про ліквідацію ВНЗ, корупцію та плагіат

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Про ліквідацію ВНЗ, корупцію та плагіат

Сергій Квіт

Сергій Квіт, міністр освіти і науки України, зустрівся зі студентами Кіровоградського педагогічного університету, а потім поспілкувався із журналістами. Коментуючи ситуацію зі скороченням вищих навчальних закладів (ВНЗ) по Україні, урядовець наголосив на тому, що закриття триватиме і до кінця року має залишитися 217 із більш як 800 вишів. Головні критерії оцінки діяльності ВНЗ – професійність підготовки кадрів і доцільність їх функціонування. Займатиметься цими питаннями комісія з якості.

Раніше Міністерство освіти та науки (МОН) України оприлюднило перелік вищих навчальних закладів, які мають бути ліквідовані, таких є 53. Міністр повідомив, що деякі з цих закладів надали повну інформацію щодо своєї діяльності, аби уникнути закриття, однак більшу частину із цього списку таки буде закрито.
Сергій Квіт також розповів, що до планів відомства входить зменшення навантаження на викладачів у контексті ліквідації зайвої бюрократичної, «паперової», роботи. Відповідаючи на запитання журналістів щодо боротьби із корупцією, міністр зауважив, що це є одним із найважливіших завдань міністерства. Та оскільки ця проблема є глибинною, то потребує співпраці з академічною громадськістю на місцях. Міністерство, своєю чергою, розглядає всі скарги, що йдуть із реґіонів.
Що ж до ефективного реформування вищої освіти, то тут, за словами міністра, важливою є співпраця ВНЗ з роботодавцями та більша самостійність у вирішенні проблем локального характеру. Цього, свою чергу, можливо домогтись певною децентралізацією.
Сергій Квіт іще додав, що МОН жорсткіше боротиметься і з плагіатом в наукових роботах. Такі випадки вже розглядаються, а деякі роботи навіть скасовано. Окрім цього готується рішення щодо відміни обов’язкового «відпрацювання» студентами за скеруванням по закінченні вищого навчального закладу.
Міністр не оминув увагою і реформи в середній освіті. Зокрема, за його словами, планується перегляд програми початкової школи з подальшим її полегшенням. «Головним завданням є не навантаження дитини великою кількістю енциклопедичних знань, а зацікавлення її навчанням», — підкреслив п. Квіт. Також планується перехід на 12-річну середню освіту за прикладом західних країн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...