Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Польща стажуватиме студентів зі Львова

Автор:

|

Грудень 18, 2014

|

Рубрика:

Польща стажуватиме студентів зі Львова
Ґжеґож Валюшевський

Ґжеґож Валюшевський

У Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові відбулося підписання угод про співпрацю між польським фондом Leopolis For Future та Львівським національним університетом ім. І. Франка (ЛНУ), Національним університетом «Львівська політехніка» і Львівською національною академією мистецтв.

Консул Марцін Зенєвич зазначив, що від початку Революції гідності в Україні у різних середовищах Польщі обговорювалося, як допомогти українцям, зокрема, молоді, яка була активним учасником цих подій і є майбутнім своєї країни.
«На початку цього року у середовищі ґданського бізнесу зародилася ідея щодо стажування українських студентів у Польщі. Це дало би їм шанс особистого розвитку, поляки ділились би своїми управлінськими вміннями, досвідом роботи за світовими стандартами, який би знадобився молодим українцям у реформуванні своєї країни», — розповів п. Зенєвич.
Відтак, за його словами, головний ініціатор задуму Ґжеґож Валюшевський, голова ради фонду Leopolis For Future, провів зустрічі з польськими бізнесменами, котрі погодилися приймати у своїх компаніях студентів із України. Відбулися також зустрічі з представниками ЛНУ та «Львівської політехніки». І вже в червні ц. р. 20 студентів цих ВНЗ поїхали на місячне стажування до найкращих польських компаній у сфері банківської справи, енергетичної галузі, страхування, до мерії Ґданська тощо.
Організатори вирішили продовжувати цю справу. Свою ініціативу вони оформили юридично, створивши фонд Leopolis For Future. Зустрілись із ректорами уже трьох львівських університетів, долучивши Львівську національну академію мистецтв. Відтак, уже наступного року на стажування до Польщі поїдуть 25 студентів ЛНУ, політехніки й академії мистецтв.
«Колись люди мого покоління проходили стажування у країнах Європи та США. Для нас це було дуже важливо, тому ми вирішили допомогти у такий спосіб й українцям, — зазначив Артур Ґабор, голова правління фонду. — Ми відбираємо найкращих студентів. Намагаємося не обмежувати спектру спеціалізації, але керуємося насамперед конкретними пропозиціями польських фірм. Українські студенти — освічені, мудрі й інтелігентні люди, котрі залишили по собі лише найкраще враження».
Юрій Бобало, ректор «Львівської політехніки», розповів, що студенти цього навчального закладу, котрі вже проходили стажування у Польщі, повернулися дуже задоволеними, позаяк отримали професійні навички, а також збагатилися науково. «Це були хіміки, економісти та студенти з Інституту телекомунікацій. У подальшому ми сподіваємося на розширення спектру спеціальностей», — наголосив п. Бобало.
Володимир Мельник, ректор ЛНУ, підкреслив, що підписання угод про співпрацю виявляє глибинні закономірності цивілізованого європейського світу. За його словами, це дуже важливо — будувати майбутнє за рахунок вкладання інвестицій у молодь. Він подякував полякам за допомогу та підтримку, зауваживши, що за останні десятки років ми побачили фундаментальні зміни у відносинах між Україною та Польщею на найвищому рівні, які закладають фундамент майбутнього розвитку між країнами.
Роксолана Шафран, перший проректор Львівської національної академії мистецтв, свою чергою, сказала, що інвестиція у мистецтво та культуру — одна з найкращих. «Наші студенти, можливо, більше вразливі, ніж студенти, залучені до бізнесу, міжнародних відносин, але вони — дуже працьовиті та сильні», — зауважила вона.
За словами п. Ґабора, наразі фонд Leopolis For Future започаткував співпрацю лише з навчальними закладами Львова, у подальшому ж планує розширити її.

До слова
У Любліні (Польща) створили Східноєвропейську мережу університетів. До неї ввійшло 12 вищих навчальних закладів (ВНЗ) із України, Білорусі, Молдови, Грузії та Польщі. Відповідну угоду підписали в Любліні ректори цих ВНЗ. Метою організації є уможливити широку співпрацю університетів Східної та Центральної Європи. Зокрема, обмін студентами, а також програмами навчання, спільні освітні заходи та літні школи. Лідер Східноєвропейської мережі університетів — Люблінський католицький університет.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...