Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Навчання на Сході України

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Навчання на Сході України

Ірина Веригіна

Працівники Донецького національного університету (ДонНУ), котрі перейшли в підпорядкування до сепаратистів, відмовляються віддавати студентам документи для переведення в інший виш. Декому зі студентів декани радили їхати в інші університети без документів, оскільки з їх отриманням виникають труднощі.

«У приймальні проректора мене відправили до декана по підпис зі словами: «Спробуйте, але навряд чи підпишуть». Більше я до них не повертався. Не всі керівники хочуть нормально відпускати студентів до Вінниці та відмовляються підписувати заяви», — розповів Олександр, котрий навчається в ДонНУ. Студент вирішив, що більше не намагатиметься забрати документи: «Нехай міністерство саме вирішує, що з ними робити».
При цьому користувачі вузівської групи в соціальних мережах радять у жодному разі не повідомляти про намір перевестися до Вінниці, куди Міністерство освіти та науки (МОН) перенесло університет. У таких випадках педагоги точно не віддадуть документів — у них є така вказівка, зазначили в групі «ДонНУ — це Україна».
Про подібні факти повідомляють й інші користувачі соцмереж. Зокрема, про вимоги «викладачів» «Донецької народної республіки» (ДНР) спершу відрахуватися з вищого навчального закладу (ВНЗ) або ж про відмови видати документи, незважаючи на накази про дозвіл на переведення в інший університет. Крім того, не віддають і трудових книжок працівникам. У таких випадках студентів і колектив ВНЗ запевняють, що університет і МОН гарантують їхнє відновлення.
Водночас, у приймальні комісії так званого «ДонНУ ДНР» заперечують, що не видають студентам документів. «Приїжджайте і забирайте. Документи отримати дуже легко, і ніяких проблем із цим немає», — повідомив представник нового формування сепаратистів. Також там не підтвердили інформації про труднощі в охочих перевестися на навчання до Вінниці.
Натомість Донецький національний технічний університет розміститься в м. Красноармійську Донецької області, на базі Красноармійського індустріального інституту Донецького національного технічного університету. МОН закликає керівництво університету в оперативному порядку вирішувати всі питання щодо забезпечення початку нового навчального 2014/15 року університету з 3 листопада ц. р. і оперативного інформування працівників і студентів про тимчасове переведення.
А з Росії до Луганська прибула партія російських підручників. Про це повідомив Андрій Лисенко, спікер Ради з національної безпеки й оборони України. За його словами, у навчальних закладах, де є юридична спеціалізація, терористи намагаються запровадити російське право. Чиновник нагадав, що навчальні заклади, які не працюють у правовому полі України, будуть позбавлені ліцензії. Як писав «Міст», бойовики у навчальних закладах Луганська забороняють викладання історії України, української мови та літератури.
Бойовики «Луганської народної республіки» вже склали список студентів із Луганська, котрі «підлягають розстрілу» через те, що стояли на Майдані. Про це розповіла Ірина Веригіна, колишній виконувач обов’язків голови Луганської обласної державної адміністрації. «Студенти не можуть приїхати додому, на свою територію, тому що всі ті, хто стояв на Майдані, а їх більше тисячі — у розстрільних списках», — сказала вона. Не може повернутися додому й сама екс-чиновниця, бо в «розстрільних списках» вона перебуває під другим номером. А на першому місці — Григорій Пригеба, активіст організації «Народний фронт Луганщини».
А от Євгенію Балакірєву, вчительку одеської загальноосвітньої школи № 40, було звільнено за згодою сторін. «Педагог» агітувала за «Новоросію» та розповідала нібито про «звірства української армії». Зокрема, вона заявила школярам, що військовослужбовці «вбивають жінок і дітей, а немовлят садять на палю».
Аудіозапис розповіді п. Балакірєвої виклали в мережу активісти «Правого сектору» Одеси. Зазначається, що запис було зроблено на класній годині. Також повідомляється, що активісти вже звернулися в Службу безпеки України щодо цього інциденту і попросили дати правову оцінку діям учителя.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...