Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Окупаційна влада наводить «лад»

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Окупаційна влада наводить «лад»

Порожні полиці в супермаркетах Криму

Дії окупаційної влади в Автономній Республіці Крим (АРК) заблокували здійснення соціальних виплат. Загальна сума заморожених активів Головного управління Національного банку України (НБУ) в АРК становить близько 4,6 млрд грн, у тому числі готівкових коштів – 3,9 млрд грн.

«Пізно ввечері 8 травня група озброєних осіб прибула до приміщення Головного управління НБУ та заблокувала його діяльність», — ідеться в повідомленні регулятора. Також наголошується на тому, що серед блокувальників були представники так званої Ради міністрів Республіки Крим, правоохоронних і судових органів, котрі пояснили свої дії необхідністю виконання виконавчого листа від 8 травня 2014 року за справою № А83-120/2014 Господарського суду АРК.
«Цей виконавчий лист, виданий із порушенням вимог українського законодавства, є таким, що не підлягає виконанню Національним банком», — повідомляє прес-служба НБУ, зазначаючи, що, з урахуванням силового способу виконання вищезазначеного судового рішення та можливості непередбачуваних наслідків для здоров’я й життя працівників зазначеного управління, було прийняте рішення про допуск групи озброєних осіб, котрі здійснили опечатування низки приміщень, у тому числі грошових сховищ.
«Такі дії та блокування роботи кримського підрозділу Національного банку також унеможливили здійснення виплат соціальної допомоги українським громадянам, зокрема матеріальної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни, передбаченої державним бюджетом», — наголошується в повідомленні. Крім того, неодноразові спроби НБУ вивести матеріальні цінності з територіального управління відомства наштовхувалися на протидію окупаційних органів реґіону.
Журналісти тим часом улаштували традиційний травневий вояж на Південний берег Криму. Потяг «Київ-Сімферополь» туди їхав напівпорожнім. У купе — щонайбільше, по дві людини. Провідник навіть не знав, коли точно поїзд прибуде до Криму. Мовляв, можуть затримати на кілька годин. Уранці замість чаю в потязі давали міґраційні карти, які треба було заповняти під прискіпливим поглядом прикордонників. У ній слід було вказати номер паспорта та мету візиту.
На вокзалі люди у військовій формі зупиняють кого заманеться та порпаються у валізах. Тим, хто пройшов фейс-контроль, разом із чебуреком пропонують придбати обкладинку на паспорт із російським двоголовим орлом за рублі або за гривні.
Справжнє паломництво відбувається в сімферопольську дорожню поліцію. Там українські номери міняють на російські. Серія — три сімки. Щоправда, якщо ці автівки потраплять в Україну, документи на них вважатимуться викривленими, адже в реєстрі в них — українські номери.
Зараз у Криму не працює жоден банкомат. Українські банки зачинилися остаточно. Щоби забрати звідти свої гроші, кримчани днями вистоюють у чергах. За комунальні послуги тепер можна заплатити тільки на пошті. Упродовж останнього місяця ціни зросли ледь не на третину. А початок туристичного сезону в Криму провалився. Ттуристів на кримських пляжах — не густо. Там, де раніше засмагали сотні відпочивальників, — тепер порожні лежаки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply