Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Новий адміністративний поділ

Автор:

|

Травень 30, 2013

|

Рубрика:

Новий адміністративний поділ

Чинна зараз система адміністративно-територіального поділу та виконавчої влади України буде кардинально перебудована, заявив Сергій Гриневецький, член фракції Партії реґіонів (ПР) у Верховній Раді (ВРУ). Він нагадав, що спробу зрушити з місця адміністративно-територіальну реформу було зроблено ще 2005 року, але запропонована концепція викликала хвилю негативних емоцій, тому про неї довелося забути на кілька років.

Однак тепер, за його словами, після тривалого затишшя проблематика реформування територіального устрою та місцевого самоврядування знову є дуже актуальна. Пан Гриневецький наводить думку вчених, що слід готуватися до здійснення територіальної реформи, унаслідок якої замість 24 невеликих областей з’явиться вісім потужних територіально-адміністративних утворень. Ідеться про такий територіальний розподіл України: Автономна Республіка Крим; Донецький реґіон (Донецька та Луганська області); Карпатський реґіон (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська області); Київський реґіон (Київська, Кіровоградська, Черкаська, Чернігівська області); Подільський реґіон (Вінницька, Хмельницька, Тернопільська області); Поліський реґіон (Волинська, Рівненська, Житомирська області); Придніпровський реґіон (Дніпропетровська, Запорізька області); Причорноморський реґіон (Одеська, Херсонська та Миколаївська області); Слобожанський реґіон (Харківська, Сумська й Полтавська області).
«Саме така модель територіальної реформи, як стверджують науковці, забезпечить чітку вертикаль виконавчої влади, консолідує грошово-фінансові ресурси та в декілька разів скоротить бюрократичний апарат», — наголосив депутат.
Натомість, Микола Томенко, народний депутат від «Батьківщини», вважає, що можливе скорочення в межах адмінреформи кількості областей в Україні призведе до ліквідації місцевого самоврядування. На думку п. Томенка, представники ПР прагнуть централізувати в руках невеликої кількості людей всю владу країни. «Об’єднання областей у версії, де пропонується створити вісім нових адміністративно-територіальних одиниць, — призведе до знищення місцевого самоврядування та закріплення авторитарних тенденцій і відповідного політичного режиму», — запевняє депутат.
За його словами, виникає враження, що ПР свідомо йде на те, щоби збудувати «державу навпаки». «Необхідно розширювати фінансові можливості сільських, селищних і міських рад, думати про необхідність ліквідації районних та обласних адміністрацій, а не сконцентровувати владу на рівні Києва чи певної кількості обласних центрів», — наголошує Микола Томенко.
«Щоправда, як жартують мої друзі, можливо, ідея скорочення областей пов’язана не з фінансовими, бюджетними чи політичними питаннями, а з тим, що для зайнятості вигідних посад на всій вертикалі обласних центрів бракує «донецьких», а тому кількість областей вирішили скоротити до восьми. За будь-яких обставин ця ідея є шкідливою як для демократії, так і для місцевого самоврядування», — переконаний політик.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply