Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Нова «влада» запекло воює з усім українським

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Нова «влада» запекло воює з усім українським

Мустафа Джемільов

Лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемільову заборонили в’їзд до Криму до 2019 року. «Уранці 22 квітня ц. р. народний депутат України Мустафа Джемільов разом з Асланом Омер Киримли, заступником глави Меджлісу, виїхав із Криму до Києва. При перетині адміністративно-територіального кордону Криму з Україною п. Джемільову вручили «Акт-повідомлення про заборону в’їзду в Російську Федерацію», — розповіли представники Меджлісу. Зокрема, у повідомленні написано, що для «Мустафи Джемільова 13.11.1943 року народження, громадянина України, закрито в’їзд на територію Російської Федерації (РФ) на підставі п.1. Ст. 27 Федерального закону «Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію» терміном на п’ять років, до 19 квітня 2019 року».

За словами п. Джемільова, якщо останнім часом на територію Криму був заборонений в’їзд представникам багатьох авторитетних міжнародних організацій і дипломатам, то вручене йому «рішення» — це ніщо інше, «як показник того, із якою «цивілізованою» державою ми маємо справу». Він також заявив, що, незважаючи ні на які «постанови», приїде до Криму ще.
А тим часом у самому Криму набирає обертів розгул злочинності. Там викрали трьох працівників «Укрнафти». Як розповів Ярослав Бурч, керівник відділу департаменту організаційної роботи «Укрнафти», на кримський реґіональний офіс компанії було скоєно напад.
«У наш офіс у Феодосії 22 квітня, близько дев’ятої ранку, увірвалися невідомі люди у військовій формі зі зброєю. Їх було близько 20 осіб. Самі себе вони назвали спочатку самообороною Криму, а потім — працівниками «служби безпеки Криму». З офісу винесли документи й сервери, а також вивезли в невідомому напрямку трьох осіб — начальника кримського управління Андрія Хабарова, його заступника та працівника офісу. Жоден із них так і не вийшов на зв’язок, і ми не знаємо про їхню долю. Усі вони — жителі Криму. Зараз готуємо відповідні заяви від родичів в місцеві правоохоронні органи про їх зникнення. На телефонні дзвінки в міліції відповідають, що не знають, хто міг напасти на офіс і викрасти людей». За словами представників «Укрнафти», ситуація нагадує рейдерське захоплення.
Також у Криму на Великдень убили 16-річного жителя Рівненської області, коли той повертався вночі з приятелем із дискотеки. Мати загиблого Марка вважає, що її сина забили правоохоронці через те, що юнак розмовляв українською мовою. За словами товариша вбитого, їх побили міліціонери, котрі йшли назустріч. Хлопця, що перебував у Криму на навчанні, поховали на батьківщині. Попрощатися з ним прийшли рідні, друзі й однокласники.
Не подобаються новій кримській владі й пам’ятники. У Севастополі 22 квітня осквернили пам’ятник Жертвам голокосту. Монумент, розташований на площі Повсталих поруч зі синагогою, що зараз будується, зазнає нарузі вже не вперше. Але якщо раніше на гранітних плитах писали антисемітські гасла та малювали свастику, то тепер з’явилися незрозумілі абревіатури й зображення серпа і молота. Представники Севастопольської єврейської громади «Хесед-Шахар» звернулися в правоохоронні органи зі заявою. Пам’ятник Жертвам голокосту було встановлено в Севастополі 2003 року на місці загибелі 4,2 тис. євреїв і кримчаків, знищених 12 липня 1942 року фашистськими окупантами.
А пам’ятник гетьману Сагайдачному в Севастополі взагалі демонтували. Таке рішення прийняв Сергій Меняйло, виконувач обов’язків губернатора міста. 24 квітня в. о. губернатора, повернувшись із робочого відрядження, розповів, що напередодні Дня Перемоги з міста «виїдуть» на Батьківщину два українських пам’ятники. Він згадав слова гімну міста «Легендарний Севастополь» і акцентував увагу на рядках: «Севастополь, Севастополь — гордість російських моряків!»
«Інших моряків у Севастополі споконвіку не було. Тому я вирішив відновити справедливість», — заявив п. Меняйло й пояснив, що саме тому постановив демонтувати два пам’ятники: монумент, що був заклавстановлеений на честь десятиріччя Військово-морських сил України, і пам’ятник гетьманові Сагайдачному.
«Ми їх знімемо, як годиться, упакуємо й відправимо до Києва. Вони ці пам’ятники встановлювали, вони шанують цих особистостей і цей камінь, ось нехай вони шанують їх далі», — зробив висновок посадовець.
Вандали глумляться над пам’ятниками в Севастополі досить часто. Непристойні написи з’являлися на монументі Жертв голокосту на пл. Повсталих, на караїмському цвинтарі та кладовищі Комунарів. Правоохоронні ж органи до відповідальності за це нікого не притягли.
Водночас, у Севастополі, на західному боці бухти Стрілецької повним ходом іде будівництво Президентського кадетського училища. Ані замовник будівництва, ані підрядник не проводили обов’язкових у таких випадках громадських слухань, проектна документації не узгоджувалася, дозволу на початок будівництва не було видано. Доступ до моря для севастопольців у цій частині берегової лінії буде перекрито. Там відбувається зняття родючого шару ґрунту, знищення трав’янистої рослинності, переміщення ґрунту, розлив нафтопродуктів на рельєф місцевості й інші порушення екологічного законодавства. Екологи просять прокуратуру й екологічну інспекцію організувати перевірку законності проведених робіт і вжити заходів реагування до осіб, що допустили порушення природоохоронного законодавства.
А ще окупаційна адміністрація в Криму напряму причетна до того, що мешканців півострову відімкнули від постачання питної води. Про це повідомляється на сайті Anonymous із посиланням на неназвані джерела. За твердженням Anonymous, саме російська влада відключила помпи, які перекачували воду з Каховського водосховища через місто Армянськ, звідки вода й потрапляла до кримчан. «Воді потрібні помпи. Але замість цього «очільник Криму» Аксьонов заявляє, що воду перекрили українці, щоби кримчани лаяли українців і росіяни думали, що в усьому винна Україна», — ідеться в повідомленні.
Та знищити українське в Криму — не так легко. Над будівлею Меджлісу кримськотатарського народу все ще майорить жовто-блакитний прапор. А в кримському етнографічному музеї в Сімферополі 25 квітня репрезентували семиметровий рушник, на якому руками кримських вишивальниць мовами 43 народів, що населяють Крим, вишито чотири рядки зі знаменитого «Заповіту» Тараса Шевченка. Гаптували рушник понад чотири місяці десять ученицями уславленої української майстрині й Героя України Віри Роїк.

Євген Клен

До слова
Конституційний суд (КС) України припинив дію меморандуму про співпрацю з Конституційним судом РФ. На це рішення вплинула ухвала КС РФ про визнання законності проведення референдуму щодо приєднання до Росії не визнаної Україною Республіки Крим, а також законності його результатів і процедури приєднання. Цей меморандум було підписано 2000 року. КСУ визнав постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим «Про проведення загальнокримського референдуму» від 6 березня ц. р. неконституційною. 19 березня КС РФ одноголосним рішенням суддів визнав міжнародний договір про входження Криму до складу РФ за такий, що не суперечить Конституції РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply