Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Нова історія — без видатних українців?

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Нова історія — без видатних українців?

Із нової програми для п’ятого класу, за якою навчатимуть дітей уже з 1 вересня, зникли імена Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Михайла Грушевського, Івана Франка, Лесі Українки та багатьох інших творців української нації та поняття Українська держава. Автори нової програми навіюють нам думку, що не було ніякої української держави, не було видатних українців, які обстоювали ідею української державності. Про це йдеться в статті кандидата педагогічних наук Сергія Терно, доцента Запорізького національного університету.

«У програмі для п’ятого класу не зазначено жодної персоналії в жодній із частин. Перше знайомство з історією України в школі постає без історичних постатей, що взагалі є нонсенсом», — пише п. Терно. Він також зазначає, що нова програма з історії для п’ятого класу є дуже ущільненою. «Замість п’ятьох тем — лише три розділи. Кількість годин залишилася без змін (35), але здійснено суттєвий перерозподіл часу на висвітлення славетних і знакових сторінок історії України. Картина видається більш ніж жахливою: замість 27 годин на вивчення доленосних подій української історії за старою програмою, п’ятикласникам відтепер доведеться опановувати їх протягом лише 12 годин», — коментує Сергій Терно.
Крім того, змінено й формулювання в програмі для п’ятого класу: замість «Київської держави» — «київські князі», замість «Козацької республіки й Української козацької держави» — «Українське козацтво у битвах і походах»; замість «Відродження Української держави в 1917-1920 рр.» — «Українці в революції 1917-1920 рр.» тощо.
«Отже, зникає поняття «Українська держава», натомість постають окремі знеособлені фігури князів, козаків тощо. Не менш значущим для розгляду є подання подій 1917-1920 рр. Зверніть увагу на те, як зміщено акценти в представленні змісту навчання — це не Українська революція, це не відродження Української держави, а просто українці в революції», — наголосив науковець. Д-р Терно зауважив, що така заміна імен має на меті применшити значення української історії й прищепити почуття меншовартості.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply