Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Небезпечний вірус може уразити Україну

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

Небезпечний вірус може уразити Україну

Нова небезпечна інфекція – коронавірус NCoV – збурює всю Європу. Тепер він загрожує й Україні. «Цілком можливо, що новий коронавірус потрапить в Україну. Зазвичай це відбувається через кілька років після появи якогось вірусу в Європі, — розповів Олег Назар, головний імунолог Києва. — Але нічого страшного в коронавірусі немає, і ми не очікуємо епідемії NCoV. На нього діють ті ж противірусні препарати, що й при ГРВІ та грипі». Головне, як зазначають українські фахівці, – не займатися самолікуванням і вчасно звертатися до лікарів.

Нагадаємо, що від нового виду коронавірусу NCoV, завезеного із Саудівської Аравії, уже померли 18 людей. Кількість жертв, звісно, є далека до того, щоби сіяти загальну паніку, як це було під час пандемії «свинячого грипу» 2009 року. Але виявилося, що цей коронавірус, який раніше не виявляли ані в людей, ані у тварин, передається від людини до людини при тісному контакті. Поки що вакцини від нього немає, а смертність серед хворих становить 56 %.
Європейці, які захворіли на NCoV, підхопили цей вірус під час мандрівок по Близькому Сходу. Як заявили представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у Франції виявили вже другу людину, інфіковану коронавірусом після контакту з хворим. Перший уражений NCoV француз нещодавно приїхав із Дубаї, а новий хворий лежав із ним в одній палаті. Крім Франції, заражених новим вірусом людей було виявлено у Великій Британії, Німеччині та Йорданії. Четверо хворих британців, один із яких помер, були членами однієї сім’ї.
Коронавірус NCoV, подібний до вірусу атипової пневмонії (2003-го від нього померли 813 осіб), був виявлений у Саудівській Аравії 2012 року, а перший хворий помер від нього на початку травня. Захворювання проявляється у вигляді гострого респіраторного захворювання, що призводить до пневмонії, а в низці випадків — до проблем із нирками, печінкою й кишечником. За спостереженням лікарів, захворювання особливо важко протікає в чоловіків віком за 60 років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply