Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Називає себе «кіборгом» і бігає напівмарафони на одній нозі

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

Називає себе «кіборгом» і бігає напівмарафони на одній нозі

Свої пости у Facebook 25-річна Тетяна Воротиліна підписує хештегом «кіборг». Зараз вона живе в Одесі, працює тренером і реабілітологом. Ще кілька років тому займалась тенісом у Тайланді та Камбоджі. Життя змінилося після автокатастрофи 2015 року. Про неї дівчина розповідає не знічуючись.
«Ми їхали на байку, коли на нашу смугу вискочила вантажівка, — розповідає Тетяна. — Шипи її переднього колеса зачепили шкіру на моїй нозі й її розірвали. Ногу буквально намотало на колесо. Пролетіла так 15 м. Опинившись на землі, не могла рухатись. На правій нозі було видно кістку, з якої звисали м’язи. Не було трьох пальців і здерлася вся шкіра від середини коліна. Найгірше в цій історії — це тріск шкіри, яка розривається. Він дуже дзвінкий і огидний. Згодом цей звук довго мучив мене у жахіттях».
Потім були лікарні, більше 40 загальних наркозів, півтора місяця під морфієм, рік на милицях і пошуки лікарів-хірургів, котрі зможуть якісно відтяти частину ноги. Такі знайшлися у Німеччині.
«Лікарі зберегли мені коліно, хоча це було надзвичайно складно зробити, — розповідає п. Воротиліна. — Були ще й операції з пересадки шкіри. У грудні 201-го вперше стала на протез і почала заново вчитися ходити».
За кілька місяців після аварії Тетяна опублікувала у Facebook пост під назвою «Початок». Розповідає, що найбільше подобалось, коли люди в коментарях підтримували її добрими словами. Люди дивляться з відкритим ротом. За словами жінки, європейці на людей із інвалідністю реагують набагато спокійніше і толерантніше за українців.
«Двічі таксисти відмовлялись мене везти, — розповідає дівчина. — Просто розверталися й їхали. В Одесі важко спіймати машину, якщо ти на милицях. Для цього потрібно сховати їх за дерево, відчинити двері, домовитися з таксистом, хутко підхопити милиці та сісти».
До протезу ноги Тетяна ставиться просто і навіть жартує про це. «Коли йдуть дощі і все місто у величезних калюжах, моя ліва нога дуже заздрить правій, — жартує Тетяна. — Зараз, коли бігаю, люди часто дивляться на мене з роззявленим ротом. Хоча я вже звикла до цього і часто можу навіть не помічати».
За словами Тетяни, після лікарні важко було відновлювати координацію. «Особливо складно давалися повороти, — каже дівчина. — Мене дивували перехожі, котрі бачили мене на протезі і ставали, як укопані. Їх було важко обходити».
Спортом Тетяна займалася все своє життя і, коли мала дві ноги, пробігти 20 км їй було не складно. «Бігати просто — потрібно лише переставляти ноги, — каже дівчина. — Теніс грати набагато важче. Тут треба постійно прискорюватись і зупинятися. На жаль, зараз не можу професійно ним займатись. Граю лише з друзями й іноді треную дітей».
Свій перший забіг на довгу дистанцію Тетяна пробігла цього року в Одесі. З 21 км упоралась за три години. На вінницькому напівмарафоні планує вкластися у дві з половиною години.
«В інструкції до мого протезу написано, що він розрахований на швидкість 5,5 км на годину, — каже Тетяна. — В Одесі бігла з середньою швидкістю 6,9 кілометри. Це для мене досить швидко й я дуже щаслива. Але потрібно постійно дивитися, куди ставиш протез. Він не амортизує і було відчуття, що в ногу били молотком. На останніх кілометрах залишки правої ноги повністю оніміли».
У подальшому дівчина планує змінити протез, який дозволить їй повноцінно займатися спортом. Такий протез коштує 10-12 тис. USD. «Для мене це великі гроші й я працюю над тим, аби їх заробити, — ділиться дівчина. — Зараз розпочала свій перший пробний проект. Поки що він безкоштовний, але в майбутньому планую його монетизувати. Зароблені гроші відкладатиму на протез».

Володимир Філатов, «20 хвилин»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply