Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Навчання під обстрілом

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Навчання під обстрілом
Терористи обстрілюють і вояків, і школярів

Терористи обстрілюють і вояків, і школярів

9 січня ц. р., після полудня, терористи відкрили вогонь по Станиці Луганській з артилерії та мінометів. Стріляли з берега Сіверського Дінця, контрольованого бойовиками «Луганської народної республіки». Про це повідомила прес-служба Геннадія Москаля, голови Луганської обласної державної адміністрації. Кілька снарядів влучило в приміщення дитячої спортивної школи в центрі селища, серйозно пошкодивши її. Спортивна школа тільки нещодавно була відновлена після попередніх обстрілів. Крім того, ушкоджень зазнало кілька приватних будинків.

У Маріуполі бойовики того дня не припиняли вогню — артилерійського, мінометного та з «Градів». Він тривав майже добу. Околиці південного сектору Антитерористичної операції (АТО) буквально засипало обстрілами в районах сіл Гранітного, Новоселівки, Миколаївки, Чермалика, а вночі поливали українські позиції з «Градів» у Гнутово.
Українські військові тримали оборону і відповідали вогнем. Таку активність пов’язують з підкріпленням бойовиків від російського так званого гумконвою. Перший після канікул навчальний день у школах і садочках минув під обстрілами, тому місцеві жителі Гнутового забрали своїх дітей завчасу. «Така стрілянина. У нас телефонують, кажуть — стріляють, забирайте дітей додому. Ось діти сидять зараз у школі. Навчаються і кажуть: сидимо, боїмося», — розповіли місцеві жителі.
У прес-центрі Збройних сил України посилені обстріли пов’язали ще й з тим, що супротивник відновив аеророзвідку. До ночі бойовики пристрілялися, а вже вранці неспокійно було майже на всіх оборонних точках Маріуполя. У самому ж місті тихо — українські військові й тут тримають усе під контролем. Бійці батальйону «Дніпро-1» прийшли на допомогу комунальникам. Усі, хто був вільний від нарядів і хто лише надвечір мав заступати на службу, відкидали сніг. Кажуть, спершу розчистили все біля своїх позицій, потім взялися за дитсадки та школу поруч. Закликали й місцевих стати до роботи.
Натомість, Андрій Лисенко, речник прес-центру АТО, повідомив, що 9 січня вчителі навчальних закладів Антрациту й Алчевська масово не вийшли на роботу через невиплату заробітної плати. За словами полковника Лисенка, педагогам не платили заробітної плати ще від жовтня 2014 року. «Мешканці Луганської області продовжують виказувати своє невдоволення діями незаконних збройних формувань», — повідомив він.

Євген Клен

До слова
Донецький національний університет (ДонНУ), який захопили бойовики «Донецької народної республіки», планує видавати своїм випускникам дипломи російського зразка. Про це заявив Сергій Баришніков, так званий ректор ДонНУ, і додав, що з 2015 року випускники отримуватимуть два дипломи: внутрішній і зовнішній – диплом ростовського Південного федерального університету. Водночас, «внутрішній» диплом також визнаватиметься на території Російської Федерації. «Наш рівень і якість освіти визнаються російськими навчальними закладами. Процес співпраці рушив і з Московським державним університетом, і з Білгородським університетом, і з іншими», — наголосив Володимир Тимохін, «проректор» університету.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply