Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Навчання на сході України-3

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Навчання на сході України-3

Леся Лаптєва

Леся Лаптєва, «міністр» самопроголошеної «Луганської народної республіки» (ЛНР), заявила про переведення шкіл на російську програму навчання починаючи з другого півріччя 2015 року. «Першу партію загальноосвітньої літератури, виданої в Російській Федерації (РФ), уже отримали в шести школах Луганська і Краснодона», радісно рапортувала п. Лаптєва. За її словами, до початку 2015-го підручники надійдуть у всі школи ЛНР.

До того ж, у ЛНР хочуть перейти з 12-бальної на п’ятибальну систему оцінювання знань. Також там сподіваються, що, можливо, улітку наступного року луганським випускникам вручать атестати та дипломи російського зразка.
І мабуть, для того, щоби допомогти процесу навчання, 29 жовтня бойовики з важкої артилерії обстріляли с. Тошківку в Луганській області. У підсумку було частково зруйновано будівлю школи. «Обстріл вівся з важкої артилерії, й один снаряд потрапив у загальноосвітню школу. На щастя, уроки вже закінчилися, діти встигли піти додому. В школі залишалися директор із завучем, вони не постраждали», — ідеться в повідомленні прес-служба голови Луганської обласної державної адміністрації (ЛОДА). Як розповіли в ЛОДА, школа внаслідок обстрілу частково зруйнована, продовжувати навчання там неможливо. На місце події виїхали рятувальні та ремонтні служби.
А в «Донецькій народній республіці» (ДНР) заявили, що отримали вже 3 т підручників із РФ. Також там чекають із Росії поповення. «На пропозицію Валерія Шанцева, губернатора Нижньогородської області Росії, на територію ДНР для шкіл буде доставлено загалом 8 т російських підручників», — сказано в повідомленні терористів. Найближчим часом книжки прибудуть до Ростова, а звідти їх переправлять на територію, підконтрольну ДНР.
Тим часом, в одному з вищих навчальних закладів (ВНЗ) Донецької області, який перейшов під контроль терористів, студентів набрали просто з вулиці та готують для них дипломи ДНР. «Керівництво вишу приховує від студентів, котрих цього навчального року добирали без іспитів, той факт, що вони отримають «диплом» ДНР. За офіційною версією ректорату, дипломів буде два — український і ДНР», — розповів інформатор із навчального закладу.
За словами колишніх педагогів, з ВНЗ звільнилося 58 викладачів, у т. ч. два професори. «Фактично пішли всі, хто хоч щось умів. Ректор назвав тих, хто звільнився «зрадниками», мовляв, їм не дорогий наш виш, і гнівно вилаяв тих, хто залишився, за те, що вони не розгледіли «зрадників» раніше. А на кафедрах і факультетах наказано провести збори за зразком товариського суду і затаврувати ганьбою «зрадників» поіменно». На жаль, джерела попросили не розкривати назви навчального закладу, побоюючись, що там почнуться «чистки», які можуть становити небезпеку для життя викладачів і їхніх близьких.
Терористи обіцяють виплачувати викладачам зарплати, щоправда, без надбавок. Поки що ж від самопроголошеної республіки викладачі кількох донецьких ВНЗ отримали тільки одноразову грошову допомогу розміром 2 тис. грн. До слова, в уряді ДНР навіть заявили про створення своєї «Академії наук»!
Водночас, Юрій Думанський, ректор Донецького національного медичного університету ім. М. Горького, заявив, що не буде підпорядковуватися терористичній організації. «Я, як ректор, не можу погодитися з тим, що наш університет буде підпорядкований уряду ДНР, отримуватиме там зарплату, вручатиме невизнані дипломи. Хочу зауважити, що така робота уже активно ведеться відповідними органами ДНР. У нас вилучили гербову печатку, статутні документи, дали вказівку до 30 жовтня ц. р. відкрити нові бухгалтерські рахунки та терміново переоформити всі юридичні документи», — повідомив очільник вишу.
За словами п. Думанського, його «найбільше в цій ситуації хвилює майбутнє студентів і доля співробітників одного з найкращих університетів України». Ректор наголосив, що він — громадянин України. «Я ніколи не піду на компроміс зі своїм сумлінням. У цій ситуації кожен із присутніх у цій залі сам вирішує свою долю. З ким він сьогодні й ким себе бачить у майбутньому», — сказав він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply