Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2011/11/288020_20111109224602-300x225.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

На чому їздять судді?

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Українські судді мають розкішні автомобілі, які коштують сотні тисяч доларів. Минулого тижня до Конституційного Суду працевлаштували ще одного суддю, який навіть не має власних «Жигулів» чи «Таврії». Мова йде про Олександра Пасенюка, котрий досяг вершини суддівської кар’єри, пересівши з крісла керівника Вищого адмінсуду на престол члена Конституційного Суду. Але, маючи півмільйона гривень на рік лише офіційних доходів, суддя так і не нажив собі авто. І справді — навіщо витрачатися самому, коли держава викидає десятки мільйонів на автівки для служителів Феміди? Так, тільки для автостайні Вищого господарського суду державним коштом було придбано елітний Mercedes S500 та Audi.

Співробітники адмінсудів уже давно славляться неймовірною любов’ю до перлин світового автопрому. От, наприклад,

BMW X6 — таке авто на 200 тис. USD при зарплаті в кільканадцять тисяч гривень примудрився осідлати Олег Бачун, екс-голова Окружного адмінсуду Києва. Секретом — як чиновнику заробити на таке авто, він так і не поділився. Формулу суддіського успіху натомість розкрив Ігор Зварич. За рецептом екс-очільника Львівського апеляційного адмінсуду, щоби вистачало й на авто, і на все інше, про що тільки можна мріяти, потрібно частіше кликати посівальників.

Як писав «Міст», за здобутки на «колядницькій ниві» суддю посадили на десять років. Під час слідства він нібито зізнавався, що ділився «наколядованим» зі своїм начальником — паном Пасенюком. «Я вже на ці запитання неодноразово відповідав. Із цієї справи зробили фактично шоу. Шоу перед виборами», — каже суддя Пасенюк.

Щоби привітати Олександра Пасенюка з призначенням на високу посаду, а також дізнатися, на якому авто він сам їздить, журналісти поїхали до нього в гості у Кончу-Заспу, де для поважного судді держава виділила дачу. На превеликий жаль, пан Пасенюк не виявив бажання зустрічатися з ними.

Наскільки дорогі авто можуть дозволити собі служителі Феміди, без зайвої скромності показують їхні діти. Бо ж самим суддям, принаймні публічно, годиться бути скромними. Так, син колишнього першого заступника голови Вищого господарського суду роз’їжджає на Maybach. Ціна такого авто — мільйони-мільйони гривень. Дозволити собі його наважуються навіть не всі мультимільйонери. Ну, хіба що такі, як Леонід Черновецький.

А те, що навіть такої космічної вартості автомобілі — це дрібниці для української судової еліти, довів син Андрія Стрижака, екс-керівника Конституційного Суду. За чутками, 2009 року саме він поблизу Ужгорода перетворив на купу брухту Lamborghini вартістю кільканадцять мільйонів гривень.

І хоча футболіст Каха Каладзе, власник елітної автівки, запевняв, що то він дав товаришеві покататися на суперкарі, у Закарпатті цим словам не дуже повірили. Бо ж суддівського сина нібито неодноразово бачили за кермом іще дорожчих авто.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply