Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

МОН визнало дипломи богословів на державному рівні

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

МОН визнало дипломи богословів на державному рівні
УКУ

Реконструйований корпус УКУ на вул. Свєнціцького

Український католицький університет (УКУ) — єдиний в Україні вищий навчальний заклад, де можна було раніше отримати диплом про вищу духовну освіту за державним зразком Комісія з державного визнання документів про вищу духовну освіту. Тепер же Міністерство освіти та науки (МОН) України визнало дипломи 15 випускників православних, греко-католицьких і протестантських вищих духовних навчальних закладів на державному рівні. Мова йде про дипломи спеціаліста, бакалавра та магістра.
Серед них є троє випускників духовних закладів Львівщини — Львівської богословської семінарії та Дрогобицької духовної семінарії. Це — перші дипломи богослов’я, визнані МОН в Україні, раніше випускники цих спеціальностей могли продовжувати навчання тільки за кордоном або працювати з ними в межах навчального закладу, де отримали документ.
«Це — справді прецедент, раніше дипломи богословів не були визнані. Для нас це було парадоксом та історичною несправедливістю. Через пострадянський синдром меншовартості духовної освіти довгий час це питання не вирішували, тепер же для багатьох навчальних закладів різних конфесій відкриваються нові можливості, вони можуть легалізувати освіту своїх випускників», — розповів Роман Завійський, декан філософсько-богословського факультету УКУ.
За словами д-ра Завійського — це тільки початок роботи комісії з державного визнання документів про вищу освіту, попереду легалізація сотні дипломів, які отримали випускники духовних навчальних закладів.
За словами Володимира Солодяка, директора Львівської богословської семінарії, раніше випускники використовували диплом тільки в межах роботи в братстві або паралельно здобували диплом бакалавра в інших навчальних закладах, аби вступити в аспірантуру.
Крім дипломів бакалавра, комісія з державного визнання наукових ступенів і вчених звань визнала три дипломи кандидата богословських наук, виданих різними духовними навчальними закладами, а також документ про присвоєння вченого звання доцента, виданого Київською православною богословською академією. Аби отримати дипломи державного зразка, випускники мають подати свої документи на розгляд комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту МОН.

Мар’яна Вербовська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply