Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

МОН вилучає етику з програми середніх шкіл України

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

МОН вилучає етику з програми середніх шкіл України

Працівники освітньої сфери Тернопільської області стурбовані тим, що Міністерство освіти й науки, молоді та спорту (МОН) вилучило курс етики з навчальної програми середньоосвітніх шкіл України. За словами Миколи Николина, директора Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій і моніторинґу, а також кандидата педагогічних наук та автора підручника «Основи християнської етики», у Тернопільських школах у межах вивчення «Світської етики», тобто предметів духовно-морального спрямування, учили «Основи християнської етики».

Якщо з наступного навчального року наказ набуде чинності, у тернопільських школах з вересня 2013 року не будуть вивчати «Основи християнської етики». «Громада й фахівці серйозно занепокоєні тим фактом, що з навчальних закладів вилучено курс «Етика» для п’ятого та шостого класів. Є наказ МОН про затвердження нового варіанту типових навчальних планів, які йдуть уже за новим державним стандартом. А новий державний стандарт в основній школі починає реалізовуватися з 2013-2014 рр. Тому, власне, зараз треба постаратися щось змінити, поки ще не пізно. У міністерській концепції написано, що «Етику» варто розуміти як предмет духовно-морального спрямування. Саме такі предмети вилучаються з п’ятого й шостого класів, а в інших класах їх ніколи не було. Ми колись домоглися в нашому реґіоні, щоби цей рядок у навчальному плані трактувався як предмет духовно-морального спрямування. У п’ятих-шостих класах у нас була найкраща ситуація з вивчення «Основ християнської етики», тому що в нашому реґіоні цей предмет вивчали за рахунок курсу «Світської етики». Тепер склалася така ситуація, що з навчального плану забирають навіть «Етику». Як не дивно, ми захищаємо «Світську етику». Бо в цій ситуації це означає зберегти в реґіоні предмет «Основи християнської етики», — зауважив директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій і моніторинґу.
Микола Николин вважає, що вилучення «Етики» зі шкільної програми знищить здобутки реґіонів у освітньо-духовній сфері, окрім цього, це небезпечно з точки зору виховання нового покоління. «Це зводить нанівець досягнення освіти регіонів і окремих загальноосвітніх навчальних закладів із вивчення курсів духовно-морального спрямування. Такий підхід до формування навчальних планів, по-перше, не задовольняє сучасних викликів суспільства, необхідності протистояти аморальності, меркантилізму та прагматизму, жорстокості й насильству, що культивується засобами масової інформації та рекламою. По-друге, такий підхід нехтує традиціями українського народу, спрямованими на пріоритет дотримання духовно-моральних норм, побудованих на християнських і загальнолюдських цінностях, а також багатовіковим досвідом національної школи», — зазначив п. Николин.
«Ми просимо депутатів висловити свою громадську та політичну позицію щодо перегляду міністерством типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів для того, щоби створити максимальні можливості для духовного розвитку особистості, пізнання основ Божої науки, забезпечення морального вибору учнів на користь добра та справедливості», — додав він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply