Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

МОН хоче продовжити термін обговорення нового українського правопису

Автор:

|

Вересень 13, 2018

|

Рубрика:

МОН хоче продовжити термін обговорення нового українського правопису

Міністерство освіти і науки України (МОН) виступає за продовження громадського обговорення проекту нової редакції українського правопису. Про це заявила Лілія Гриневич, керівник цього відомства. За її словами, людям бракує достовірної інформації щодо цього питання.
«Наші спостереження та бурхлива дискусія навколо правопису свідчать про те, що треба продовжити це громадське обговорення і потрібна більша інформаційна кампанія, бо люди лякаються, що їм заборонять казати якось так, а змусять говорити якось інакше. Тому що багато з них навіть не читали цей правопис і цю пропозицію докладно, але хтось десь щось чув», — зазначила міністр.
Вона вважає, що нова редакція правопису потребує додаткової наукової дискусії, а продовження терміну обговорення дозволить долучити науковців, котрі не є учасниками робочої групи. «Коли будемо мати більш-менш суспільно узгоджений варіант, його спершу має затвердити Кабінет Міністрів, розглянути всі центральні органи влади і після цього ухвалювати рішення», — розповіла п. Гриневич. Доцільність змін у правописі вона пояснила тим, що багато теперішніх норм виникли в результаті русифікації української мови.
Раніше повідомляли, що обговорення проекту триватиме до 15 вересня. Із повним текстом проекту нового українського правопису можна ознайомитись на сайті МОН. До слова, в рамках громадського обговорення проекту нового українського правопису у соціальних мережах запустили флешмоб зі закликом легалізувати фемінітиви. Йдеться про назви посад і професій жіночого роду, адже наразі в українській офіційно-діловій мові низка професій чи посад названа лише у чоловічому роді. Правописну комісію закликають рекомендувати вживання фемінітивів на позначення жінок у професійному контексті, в т. ч. жінок із військовими званнями — не лише у розмовній мові, а й норматизувати вживання фемінітивів і в публіцистичному, і в художньому, і в науковому, і в офіційно-діловому стилях.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply