Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Місто без мобільного зв’язку

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

Місто без мобільного зв’язку

Міська рада Яремче (Івано-Франківська область) під тиском мешканців міста ухвалила рішення про демонтаж обладнання стільникового зв’язку й залишила місто без мобільного покриття. Про це розповів Юрій Бодоряк, перший заступник міського голови. 

«Понад півроку тому з’явилася ініціативна група жителів міста, які виступили за заборону обладнання стільникового зв’язку, встановленого ще 2004 року. Протягом цього часу все функціонувало нормально, але громадяни створили ініціативну групу. Ми пояснювали, які можуть бути наслідки, але люди наполягали на своєму», — каже п. Бодоряк. І сесія міськради постановила демонтувати обладнання.
Чиновник розповів, що причиною незадоволення яремчан стало нібито зростання кількості випадків захворювання на рак. «Ми зверталися до санепідемстанції, але жодних лабораторних досліджень немає, нам тільки сказали, що справді перевищено норму опромінення – й усе», — уточнює Юрій Бодоряк.
Рішення було прийняте ще 26 вересня, а демонтаж обладнання здійснили в жовтні. Реакція стільникових операторів не змусила довго на себе чекати: вони не бажають переносити обладнання в інше місце й мають намір подати на міськраду до суду.
«На превеликий жаль, реакція мобільних операторів не є адекватною. Вони поводяться дещо зухвало. Їм було запропоновано кілька альтернативних ділянок, але вони не налаштовані на вирішення проблеми й хочуть із нами позиватися», — розповідає чиновник.
Він засудив таку категоричність стільникових операторів, але водночас висловив надію, що населення міста зрозуміє, якої шкоди завдає відсутність мобільного зв’язку їхньому ж бізнесу й туристичній галузі міста, і, можливо, ініціативу з демонтажу обладнання буде переглянуто.
А тим часом Яремче перебуває «поза зоною досяжності». Стільникові оператори таки подали до суду на мерію. Як розповідають місцеві мешканці, у містечку панує справжній хаос. «Туристи не можуть викликати «швидку» й таксі. Люди знімають бронь із котеджів і їдуть звідси. Якщо зв’язку не відновлять, ми по світу з торбами підемо», — бідкається Ігор Павлів, господар одного з котеджів.
Варто, однак, зазначити, що не всі потенційні туристи переймаються відсутністю зв’язку зі світом. «А я не бачу нічого поганого в тому, що є місто, де можна пожити без цивілізації», — каже львів’янка Уляна Марченко.
5 листопада мобільний зв’язок у Яремчі відновили.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply