Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Масова зміна імен

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Масова зміна імен

Усе більше українців вирішують офіційно змінити своє ім’я. За статистикою Державної реєстраційної служби, 2011 року майже 20 тис. українських громадян змінили імена — це на 12 % більше, ніж 2010-го. Ще десять років тому охочих перейменуватися було набагато менше — усього кілька тисяч. В основному за такою послугою в паспортні столи зверталися люди, які при народженні отримали незвичне ім’я. Зараз людей, навпаки, вабить нова екзотика: Ганни та Марійки стають Океанами й Луноліками, а Сашки та Сергійки — Сомерсетами й Касперами.

Психолог Тетяна Алексійчук уважає зміну імені своєрідним обрядом ініціації — символом входження в новий життєвий статус. «Коли людину не влаштовує її доля й вона хоче кардинально її змінити, то потребує якогось ритуалу, щоби відчути перетворення», — пояснила експерт. Із її точки зору, коли особа змінює ім’я, то їй здається, що всі проблеми залишаться позаду. «Це — одночасно й зміна іміджу, і спроба втечі, причиною якої можуть бути будь-які глибинні травми. Грубо кажучи, найчастіше зміна імені походить від бажання отримати від життя все й негайно», — зауважила п. Алексійчук.

Аби змінити ім’я, потрібно прийти до районного відділу реєстрації актів цивільного стану та написати заяву. До заяви додаються свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про народження дітей. Потім заяву скеровують на перевірку в органи внутрішніх справ. Коли ім’я офіційно змінено, потрібно оновити й документи — ідентифікаційний номер, закордонний паспорт, посвідчення водія.

Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply